birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Lietuvos paukščių sistematinį sąrašą galite parsisiųsti word arba PDF.

Paskutinis atnaujinimas 2024-01-29

SISTEMATINIS LIETUVOS PAUKŠČIŲ SĄRAŠAS

Atnaujintas 2024-01-29

     

NR.

LIETUVIŠKAS

MOKSLINIS PAVADINIMAS

INTERNATIONAL ENGLISH

KATEGORIJA

STATUSAS

   
 

BŪRYS ANSERIFORMES

   

Šeima Anatidae

   

1

Gulbė nebylė

Cygnus olor

Mute Swan

A

P M Z

   

2

Mažoji gulbė

Cygnus columbianus

Tundra Swan

A

Pr M Zr

   

3

Gulbė giesmininkė

Cygnus cygnus

Whooper Swan

A

P M Z

   

4

Želmeninė žąsis

Anser fabalis

Taiga Bean Goose

A

M Zr

   

5

Tundrinė žąsis

Anser serrirostris

Tundra Bean Goose

A

M,Zr

   

6

Trumpasnapė žąsis

Anser brachyrhynchus

Pink-footed Goose

A

U Zr

   

7

Baltakaktė žąsis

Anser albifrons

Greater White-fronted Goose

A

M Zr

   

8

Mažoji žąsis

Anser erythropus

Lesser White-fronted Goose

A

M Zr

   

9

Pilkoji žąsis

Anser anser

Greylag Goose

A

P M Zr

   

10

Kanadinė berniklė

Branta canadensis

Canada Goose

C

M Zr

   

11

Baltaskruostė berniklė

Branta leucopsis

Barnacle Goose

A

M Zr

   

12

Paprastoji berniklė

Branta bernicla

Brant Goose

A

M Zr

   

13

Rudakaklė berniklė

Branta ruficollis

Red-breasted Goose

A

U Zr

   

14

Egiptinė žąsis

Alopochen aegyptiaca

Egyptian Goose

C

Ur Zr

   

15

Rudoji urvinė antis

Tadorna ferruginea

Ruddy Shelduck

A ,C

Ur

   

16

Urvinė antis

Tadorna tadorna

Common Shelduck

A

P M Zr

   

17

Mandarininė antis

Aix galericulata

Mandarin Duck

C

Pr U Zr

   

18

Eurazinė cyplė

Mareca penelope

Eurasian Wigeon

A

Pr M Zr

   

19

Amerikinė cyplė

Mareca americana

American Wigeon

A

Ur

   

20

Pilkoji antis

Mareca strepera

Gadwall

A

P M Zr

   

21

Rudagalvė kryklė

Anas crecca

Eurasian Teal

A

P M Zr

   

22

Didžioji antis

Anas platyrhynchos

Mallard

A

P M Z

   

23

Smailiauodegė antis

Anas acuta

Northern Pintail

A

Pr M Zr

   

24

Dryžagalvė kryklė

Spatula querquedula

Garganey

A

P M Zr

   

25

Šaukštasnapė antis

Spatula clypeata

Northern Shoveler

A

P M Zr

   

26

Šalminė antis

Netta rufina

Red-crested Pochard

A

Pr Zr U

   

27

Rudagalvė antis

Aythya ferina

Common Pochard

A, C

P M Zr

   

28

Rudė

Aythya nyroca

Ferruginous Duck

A

Pr M

   

29

Kuoduotoji antis

Aythya fuligula

Tufted Duck

A

P M Z

   

30

Žiloji antis

Aythya marila

Greater Scaup

A

M Z

   

31

Paprastoji gaga

Somateria mollissima

Common Eider

A

M Zr U

   

32

Skiauterėtoji gaga

Somateria spectabilis

King Eider

A

Ur Zr

   

33

Sibirinė gaga

Polysticta stelleri

Steller's Eider

A

Zr U

   

34

Islandinė antis

Histrionicus histrionicus

Harlequin Duck

A

Ur

   

35

Ledinė antis

Clangula hyemalis

Long-tailed Duck

A

M Z

   

36

Juodoji antis

Melanitta nigra

Common Scoter

A

M Z

   

37

Nuodėgulė

Melanitta fusca

Velvet Scoter

A

M Z

   

38

Klykuolė

Bucephala clangula

Common Goldeneye

A

P M Z

   

39

Mažasis dančiasnapis

Mergellus albellus

Smew

A

M Z

   

40

Vidutinis dančiasnapis

Mergus serrator

Red-breasted Merganser

A

Pr M Zr

   

41

Didysis dančiasnapis

Mergus merganser

Common Merganser

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS GALLIFORMES

   

Šeima Phasianidae

   

42

Jerubė

Tetrastes bonasia

Hazel Grouse

A

P Z

   

43

Žvyrė

Lagopus lagopus

Willow Ptarmigan

A

Ur

   

44

Tetervinas

Lyrurus tetrix

Black Grouse

A

P Z

   

45

Kurapka

Perdix perdix

Grey Partridge

A

P Z

   

46

Putpelė

Coturnix coturnix

Common Quail

A

P M

   

47

Paprastasis fazanas

Phasianus colchicus

Common Pheasant

E

Pr Z

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS CAPRIMULGIFORMES

   

Šeima Caprimulgidae

   

48

Lėlys

Caprimulgus europaeus

European Nightjar

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS APODIFORMES

   

Šeima Apodidae

   

49

Juodasis čiurlys

Apus apus

Common Swift

A

P M

   

50

Blyškusis čiurlys

Apus pallidus

Pallid Swift

A

Ur

   

51

Baltapilvis alpinis čiurlys

Tachymarptis melba

Alpine Swift

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS OTIDIFORMES

   

Šeima Otididae

   

52

Puošnusis einis

Chlamydotis macqueenii

Macqueen's Bustard

A

Ur

   

53

Didysis einis

Otis tarda

Great Bustard

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS CUCULIFORMES

   

Šeima Cuculidae

   

54

Gegutė

Cuculus canorus

Common Cuckoo

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PTEROCLIDIFORMES

   

Šeima Pteroclididae

   

55

Stepinė vištelė

Syrrhaptes paradoxus

Pallas's Sandgrouse

B

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS COLUMBIFORMES

   

Šeima Columbidae

   

56

Naminis karvelis

Columba livia domestica

Feral Pigeon

A

P Z

   

57

Uldukas

Columba oenas

Stock Dove

A

P M Zr

   

58

Keršulis

Columba palumbus

Common Wood Pigeon

A

P M Zr

   

59

Pietinis purplelis

Streptopelia decaocto

Eurasian Collared Dove

A

P M Z

   

60

Paprastasis purplelis

Streptopelia turtur

European Turtle Dove

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS GRUIFORMES

   

Šeima Rallidae

   

61

Ilgasnapė vištelė

Rallus aquaticus

Water Rail

A

P M Zr

   

62

Švygžda

Porzana porzana

Spotted Crake

A

P M

   

63

Plovinė vištelė

Zapornia parva

Little Crake

A

P M

   

64

Mažoji švygžda

Zapornia pusilla

Baillon‘s Crake

A

Pr Ur

   

65

Griežlė

Crex crex

Corn Crake

A

P M

   

66

Nendrinė vištelė

Gallinula chloropus

Common Moorhen

A

P M Zr

   

67

Laukys

Fulica atra

Eurasian Coot

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Gruidae

   

68

Pilkoji gervė

Grus grus

Common Crane

A

P M Zr

   

69

Kanadinė gervė

Antigone canadensis

Sandhill Crane

A

Ur

   

BŪRYS PODICIPEDIFORMES

   

Šeima Podicipedidae

   

70

Mažasis kragas

Tachybaptus ruficollis

Little Grebe

A

P M Z

   

71

Ausuotasis kragas

Podiceps cristatus

Great Crested Grebe

A

P M Z

   

72

Rudakaklis kragas

Podiceps grisegena

Red-necked Grebe

A

P M Zr

   

73

Raguotasis kragas

Podiceps auritus

Horned Grebe

A

Pr M Z

   

74

Juodakaklis kragas

Podiceps nigricollis

Black-necked Grebe

A

Pr M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PHOENICOPTERIFORMES

   

Šeima Phoenicopteridae

   

75

Paprastasis flamingas

Phoenicopterus roseus

Greater Flamingo

A,E

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS CHARADRIIFORMES

   

Šeima Burhinidae

   

76

Storkulnis

Burhinus oedicnemus

Eurasian Stone-curlew

A

Pr Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Haematopodidae

   

77

Jūršarkė

Haematopus ostralegus

Eurasian Oystercatcher

A

Pr M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Recurvirostridae

   

78

Kojūkas

Himantopus himantopus

Black-winged Stilt

A

Pr Ur

   

79

Avocetė

Recurvirostra avosetta

Pied Avocet

A

Pr M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Charadriidae

   

80

Upinis kirlikas

Charadrius dubius

Little Ringed Plover

A

P M

   

81

Jūrinis kirlikas

Charadrius hiaticula

Common Ringed Plover

A

Pr M Zr

   

82

Juodakojis kirlikas

Charadrius alexandrinus

Kentish Plover

A

Ur

   

83

Mornelis

Charadrius morinellus

Eurasian Dotterel

A

M

   

84

Tundrinis sėjikas

Pluvialis fulva

Pacific Golden Plover

A

Ur

   

85

Amerikinis sėjikas

Pluvialis dominica

American Golden Plover

A

Ur

   

86

Dirvinis sėjikas

Pluvialis apricaria

European Golden Plover

A

Pr M Zr

   

87

Jūrinis sėjikas

Pluvialis squatarola

Grey Plover

A

M

   

88

Baltauodegė pempė

Vanellus leucurus

White-tailed Lapwing

A

Ur

   

89

Paprastoji pempė

Vanellus vanellus

Northern Lapwing

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Scolopacidae

   

90

Islandinis bėgikas

Calidris canutus

Red Knot

A

M

   

91

Gaidukas

Calidris pugnax

Ruff

A

Pr M

   

92

Plokščiasnapis bėgikas

Calidris falcinellus

Broad-billed Sandpiper

A

M

   

93

Lenktasnapis bėgikas

Calidris ferruginea

Curlew Sandpiper

A

M

   

94

Teminko bėgikas

Calidris temminckii

Temminck's Stint

A

M

   

95

Smiltinukas

Calidris alba

Sanderling

A

M

   

96

Mažasis bėgikas

Calidris minuta

Little Stint

A

M

   

97

Juodakrūtis bėgikas

Calidris alpina

Dunlin

A

Pr M

   

98

Jūrinis bėgikas

Calidris maritima

Purple Sandpiper

A

M Zr

   

99

Raibakrūtis bėgikas

Calidris melanotos

Pectoral Sandpiper

A

U

   

100

Oželis nykštukas

Lymnocryptes minimus

Jack Snipe

A

Pr M Zr

   

101

Perkūno oželis

Gallinago gallinago

Common Snipe

A

P M Zr

   

102

Stulgys

Gallinago media

Great Snipe

A

P M

   

103

Slanka

Scolopax rusticola

Eurasian Woodcock

A

P M Zr

   

104

Paprastasis griciukas

Limosa limosa

Black-tailed Godwit

A

P M

   

105

Laplandinis griciukas

Limosa lapponica

Bar-tailed Godwit

A

M

   

106

Vidutinė kuolinga

Numenius phaeopus

Whimbrel

A

M

   

107

Didžioji kuolinga

Numenius arquata

Eurasian Curlew

A

P M Zr

   

108

Terekija

Xenus cinereus

Terek Sandpiper

A

U

   

109

Krantinis tilvikas

Actitis hypoleucos

Common Sandpiper

A

P M Zr

   

110

Dėmėtasis krantinis tilvikas

Actitis macularius

Spotted Sandpiper

A

Ur

   

111

Brastinis tilvikas

Tringa ochropus

Green Sandpiper

A

P M Zr

   

112

Tamsusis tilvikas

Tringa erythropus

Spotted Redshank

A

M

   

113

Žaliakojis tulikas

Tringa nebularia

Common Greenshank

A

M

   

114

Kūdrinis tilvikas

Tringa stagnatilis

Marsh Sandpiper

A

Pr M

   

115

Tikutis

Tringa glareola

Wood Sandpiper

A

P M

   

116

Raudonkojis tulikas

Tringa totanus

Common Redshank

A

P M

   

117

Akmenė

Arenaria interpres

Ruddy Turnstone

A

M

   

118

Apvaliasnapis plaukikas

Phalaropus lobatus

Red-necked Phalarope

A

M

   

119

Plokščiasnapis plaukikas

Phalaropus fulicarius

Red Phalarope

A

U Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Glareolidae

   

120

Juodasparnė kregždūnė

Glareola nordmanni

Black-winged Pratincole

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Laridae

   

121

Kiras kvatoklis

Ichthyaetus ichthyaetus

Pallas's Gull

A

Ur

   

122

Juodagalvis kiras

Ichthyaetus melanocephalus

Mediterranean Gull

A

Pr M

   

123

Karibinis kiras

Leucophaeus atricilla

Laughing Gull

A

Ur

   

124

Bonaparto kiras

Chroicocephalus philadelphia

Bonaparte's Gull

A

Ur

   

125

Rudagalvis kiras

Chroicocephalus ridibundus

Black-headed Gull

A

P M Z

   

126

Laibasnapis kiras

Chroicocephalus genei

Slender-billed Gull

A

Ur

   

127

Paprastasis kiras

Larus canus

Mew Gull

A

P M Z

   

128

Žiedasnapis kiras

Larus delawarenis

Ring-billes Gull

A

Ur

   

129

Silkinis kiras

Larus fuscus

Lesser Black-backed Gull

A

M Zr

   

130

Sidabrinis kiras

Larus argentatus

European Herring Gull

A

P M Z

   

131

Kaspijinis kiras

Larus cachinnans

Caspian Gull

A

P M Z

   

132

Geltonkojis kiras

Larus michahellis

Yellow-legged Gull

A

M Zr

   

133

Tolimųjų Rytų kiras

Larus schistisagus

Slaty-backed Gull

A

Ur

   

134

Mažasis poliarinis kiras

Larus glaucoides

Iceland Gull

A

Ur

   

135

Didysis poliarinis kiras

Larus hyperboreus

Glaucous Gull

A

U Zr

   

136

Balnuotasis kiras

Larus marinus

Great Black-backed Gull

A

M Z

   

137

Rožinis kiras

Rhodostethia rosea

Ross's Gull

A

Ur

   

138

Tripirštis kiras

Rissa tridactyla

Black-legged Kittiwake

A

U Zr

   

139

Skeltauodegis kiras

Xema sabini

Sabine's Gull

A

Ur

 

 

140

Mažasis kiras

Hydrocoloeus minutus

Little Gull

A

P M Zr

   

141

Plėšrioji žuvėdra

Hydroprogne caspia

Caspian tern

A

M

   

142

Margasnapė žuvėdra Thalasseus sandvicensis Sandwich Tern            A Pr M Žr    

143

Upinė žuvėdra Sterna hiurundo Common Tern            A P M    

144

Poliarinė žuvėdra Sterna paradisaea Arctic Tern            A M    

145

Mažoji žuvėdra Sternula albifrons Little Tern            A P M    

146

Juodoji žuvėdra Chlidonis niger Black Tern            A P M    

147

Baltasparnė žuvėdra Chlidonias leucopterus White-winged Tern            A P M    

148

Baltaskruostė žuvėdra Chlidonias hybrida Whiskered Tern            A P M    

 

             

Šeima Stercorariidae

   

149

Bukauodegis plėšikas

Stercorarius pomarinus

Pomarine Jaeger

A

U Zr

   

150

Smailiauodegis plėšikas

Stercorarius parasiticus

Parasitic Jaeger

A

M

   

151

Ilgauodegis plėšikas

Stercorarius longicaudus

Long-tailed Jaeger

A

M

   

152

Didysis plėšikas

Stercorarius skua

Great Skua

A

Ur Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Alcidae

   

153

Laibasnapis narūnėlis

Uria aalge

Common Murre

A

M Z

   

154

Alka

Alca torda

Razorbill

A

M Z

   

155

Taistė

Cepphus grylle

Black Guillemot

A

M Zr

   

156

Mažoji alka

Alle alle

Little Auk

A

Ur

   

157

Mormonas

Fratercula arctica

Atlantic Puffin

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS GAVIIFORMES

   

Šeima Gaviidae

   

158

Rudakaklis naras

Gavia stellata

Red-throated Loon

A

M Z

   

159

Juodakaklis naras

Gavia arctica

Black-throated Loon

A

Pr M Z

   

160

Ledinis naras

Gavia immer

Common Loon

A

Ur

   

161

Geltonsnapis naras

Gavia adamsii

Yellow-billed Loon

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS Procellariiformes

   

Šeima Hydrobatidae

   

162

Šiaurinis audrašauklis

Hydrobates leucorhous

Leach's Storm Petrel

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS CICONIIFORMES

   

Šeima Ardeidae

   

163

Didysis baublys

Botaurus stellaris

Eurasian Bittern

A

P M Zr

   

164

Mažasis baublys

Ixobrychus minutus

Little Bittern

A

Pr M

   

165

Naktikovis

Nycticorax nycticorax

Black-crowned Night Heron

A

Ur

   

166

Ibiškasis garnys

Bubulcus ibis

Western Cattle Egret

A

Ur

   

167

Mažasis baltasis garnys

Egretta garzetta

Little Egret

A

U

   

168

Didysis baltasis garnys

Ardea alba

Great Egret

A

Pr M Z

   

169

Pilkasis garnys

Ardea cinerea

Grey Heron

A

P M Z

   

170

Purpurinis garnys

Ardea purpurea

Purple Heron

A

Ur

   

171

Geltonasis garnys

Ardeola ralloides

Squacco Heron

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Ciconiidae

   

172

Juodasis gandras

Ciconia nigra

Black Stork

A

P M

   

173

Baltasis gandras

Ciconia ciconia

White Stork

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS SULIFORMES

   

Šeima Sulidae

   

174

Šiaurinis padūkėlis

Morus bassanus

Northern Gannet

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Phalacrocoracidae

   

175

Didysis kormoranas

Phalacrocorax carbo

Great Cormorant

A

P M Z

   

176

Kuoduotasis kormoranas

Gulosus aristotelis

European Shag

A

Ur

   

177

Mažasis kormoranas

Microcarbo pygmaeus

Pygmy Cormorant

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PELECANIFORMES

   

Šeima Threskiornithidae

   

178

Rudasis ibis

Plegadis falcinellus

Glossy Ibis

A

U

   

179

Girnovė

Platalea leucorodia

Eurasian Spoonbill

A

Ur

   

 

             

Šeima Pelecanidae

   

180

Rožinis pelikanas

Pelecanus onocrotalus

Great White Pelican

A

U

   

181

Garbanotasis pelikanas

Pelecanus crispus

Dalmatian Pelitan

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS ACCIPITRIFORMES

   

Šeima Pandionidae

   

182

Žuvininkas

Pandion haliaetus

Western Osprey

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Accipitridae

   

183

Vapsvaėdis

Pernis apivorus

European Honey Buzzard

A

P M

   

184

Juodasis peslys

Milvus migrans

Black Kite

A

P M Zr

   

185

Rudasis peslys

Milvus milvus

Red Kite

A

Pr M Zr

   

186

Palšasis peslys

Elanus caeruleus

Black-winged Kite

A

Ur

   

187

Jūrinis erelis

Haliaeetus albicilla

White-tailed Eagle

A

P M Z

   

188

Palšasis grifas

Gyps fulvus

Griffon Vulture

A

Ur

   

189

Gyvatėdis

Circaetus gallicus

Short-toed Snake Eagle

A

Pr M

   

190

Nendrinė lingė

Circus aeruginosus

Western Marsh Harrier

A

P M Zr

   

191

Javinė lingė

Circus cyaneus

Hen Harrier

A

Pr M Z

   

192

Stepinė lingė

Circus macrourus

Pallid Harrier

A

U

   

193

Pievinė lingė

Circus pygargus

Montagu's Harrier

A

P M

   

194

Vištvanagis

Accipiter gentilis

Northern Goshawk

A

P M Z

   

195

Paukštvanagis

Accipiter nisus

Eurasian Sparrowhawk

A

P M Z

   

196

Paprastasis suopis

Buteo buteo

Common Buzzard

A

P M Z

   

197

Stepinis suopis

Buteo rufinus

Long-legged Buzzard

A

U

   

198

Tūbuotasis suopis

Buteo lagopus

Rough-legged Buzzard

A

M Z

   

199

Mažasis erelis rėksnys

Clanga pomarina

Lesser Spotted Eagle

A

P M

   

200

Didysis erelis rėksnys

Clanga clanga

Greater Spotted Eagle

A

Pr M Zr

   

201

Nepalinis erelis

Aquila nipalensis

Steppe Eagle

A

Ur

   

202

Karališkasis erelis

Aquila heliaca

Eastern Imperial Eagle

A

Ur

   

203

Kilnusis erelis

Aquila chrysaetos

Golden Eagle

A

Pr M Zr

   

204

Nykštukinis erelis

Hieraaetus pennatus

Booted Eagle

A

U

   

205

Juostuotasis sakalinis erelis

Aquila fasciata

Bonelli's Eagle

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS STRIGIFORMES

   

Šeima Tytonidae

   

206

Liepsnotoji pelėda

Tyto alba

Western Barn Owl

A

Pr Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Strigidae

   

207

Apuokėlis

Otus scops

Eurasian Scops Owl

A

Ur

   

208

Didysis apuokas

Bubo bubo

Eurasian Eagle-Owl

A

Pr Z

   

209

Baltoji pelėda

Bubo scandiacus

Snowy Owl

A

Ur

   

210

Raiboji pelėda

Surnia ulula

Northern Hawk-Owl

A

U Zr

   

211

Žvirblinė pelėda

Glaucidium passerinum

Eurasian Pygmy Owl

A

P Z

   

212

Pelėdikė

Athene noctua

Little Owl

A

Pr Z

   

213

Naminė pelėda

Strix aluco

Tawny Owl

A

P  Z

   

214

Uralinė pelėda

Strix uralensis

Ural Owl

A

Pr Z

   

215

Laplandinė pelėda

Strix nebulosa

Great Grey Owl

A

Pr Z

   

216

Mažasis apuokas

Asio otus

Long-eared Owl

A

P M Z

   

217

Balinė pelėda

Asio flammeus

Short-eared Owl

A

Pr M Zr

   

218

Lututė

Aegolius funereus

Boreal Owl

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS BUCEROTIFORMES

   

Šeima Upupidae

   

219

Kukutis

Upupa epops

Eurasian Hoopoe

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS CORACIIFORMES

   

Šeima Coraciidae

   

220

Žalvarnis

Coracias garrulus

European Roller

A

Pr M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Alcedinidae

   

221

Tulžys

Alcedo atthis

Common Kingfisher

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Meropidae

   

222

Bitininkas

Merops apiaster

European Bee-eater

A

Pr M

   

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PICIFORMES

   

Šeima Picidae

   

223

Grąžiagalvė

Jynx torquilla

Eurasian Wryneck

A

P M

   

224

Pilkoji meleta

Picus canus

Grey-headed Woodpecker

A

P M Z

   

225

Žalioji meleta

Picus viridis

European Green Woodpecker

A

P M Z

   

226

Juodoji meleta

Dryocopus martius

Black Woodpecker

A

P M Z

   

227

Didysis margasis genys

Dendrocopos major

Great Spotted Woodpecker

A

P M Z

   

228

Sirinis margasis genys

Dendrocopos syriacus

Syrian Woodpecker

A

Ur

   

229

Vidutinis margasis genys

Dendrocoptes medius

Middle Spotted Woodpecker

A

P M Z

   

230

Mažasis margasis genys

Dryobates minor

Lesser Spotted Woodpecker

A

P M Z

   

231

Baltnugaris genys

Dendrocopos leucotos

White-backed Woodpecker

A

P M Z

   

232

Tripirštis genys

Picoides tridactylus

Eurasian Three-toed Woodpecker

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS FALCONIFORMES

   

Šeima Falconidae

   

233

Stepinis pelėsakalis

Falco naumanni

Lesser Kestrel

A

Ur

   

234

Paprastasis pelėsakalis

Falco tinnunculus

Common Kestrel

A

P M Z

   

235

Raudonkojis sakalas

Falco vespertinus

Red-footed Falcon

A

 M

   

236

Startsakalis

Falco columbarius

Merlin

A

Pr M Zr

   

237

Sketsakalis

Falco subbuteo

Eurasian Hobby

A

P M Zr

   

238

Eleonoros sakalas

Falco eleonorae

Eleonora's Falcon

A

Ur

   

239

Taurusis sakalas

Falco cherrug

Saker Falcon

A

Ur

   

240

Medžioklinis sakalas

Falco rusticolus

Gyrfalcon

A

Ur

   

241

Sakalas keleivis

Falco peregrinus

Peregrine Falcon

A

Pr M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PSITTACIFORMES

   

Šeima Psittaculidae

   

242

Kramerio papūga

Psittacula krameri

Rose-ringed Parakeet

C

Ur Zr

   
     
   Šeima Psittacidae    
     
243

Kalita

Myiopsitta monachus

Monk Parakeet

C

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

BŪRYS PASSERIFORMES

   

Šeima Laniidae

   

244

Turkestaninė medšarkė

Lanius phoenicuroides

Turkestan Shrike

A

Ur

   

245

Paprastoji medšarkė

Lanius collurio

Red-backed Shrike

A

P M

   

246

Juodakaktė medšarkė

Lanius minor

Lesser Grey Shrike

A

Pr M

   

247

Plėšrioji medšarkė

Lanius excubitor

Great Grey Shrike

A

P M Z

   

248

Sibirinė medšarkė

Lanius borealis (sibiricus)

Northern Shrike

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Oriolidae

   

249

Volungė

Oriolus oriolus

Eurasian Golden Oriole

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Corvidae

   

250

Kėkštas

Garrulus glandarius

Eurasian Jay

A

P M Z

   

251

Sibirinis kėkštas

Perisoreus infaustus

Siberian Jay

A

Ur

   

252

Šarka

Pica pica

Eurasian Magpie

A

P M Z

   

253

Riešutinė

Nucifraga caryocatactes

Spotted Nutcracker

A

P M Z

   

254

Kuosa

Coloeus monedula

Western Jackdaw

A

P M Z

   

255

Kovas

Corvus frugilegus

Rook

A

P M Z

   

256

Juodoji varna

Corvus corone

Carrion Crow

A

P M Z

   

257

Pilkoji varna

Corvus cornix

Hooded Crow

A

P M Z

   

258

Kranklys

Corvus corax

Northern Raven

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Bombycillidae

   

259

Svirbelis

Bombycilla garrulus

Bohemian Waxwing

A

M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Paridae

   

260

Žydroji zylė

Cyanistes cyanus

Azure Tit

A

Ur

   

261

Mėlynoji zylė

Cyanistes caeruleus

Eurasian Blue Tit

A

P M Z

   

262

Didžioji zylė

Parus major

Great Tit

A

P M Z

   

263

Juodoji zylė

Periparus ater

Coal Tit

A

P M Z

   

264

Kuoduotoji zylė

Lophophanes cristatus

European Crested Tit

A

P M Z

   

265

Paprastoji pilkoji zylė

Poecile palustris

Marsh Tit

A

P M Z

   

266

Šiaurinė pilkoji zylė

Poecile montanus

Willow Tit

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Remizidae

   

267

Remeza

Remiz pendulinus

Eurasian Penduline Tit

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Panuridae

   

268

Ūsuotoji zylė

Panurus biarmicus

Bearded Reedling

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Alaudidae

   

269

Paprastasis stepinis vieversys

Melanocorypha calandra

Calandra Lark

A

Ur

   

270

Didysis trumpapirštis vieversys

Calandrella brachydactyla

Greater Short-toed Lark

A

Ur

   

271

Pilkasis trumpapirštis vieversys

Alaudala rufescens

Lesser Short-toed Lark

A

Ur

   

272

Kuoduotasis vieversys

Galerida cristata

Crested Lark

A

Pr M Zr

   

273

Lygutė

Lullula arborea

Woodlark

A

P M Zr

   

274

Dirvinis vieversys

Alauda arvensis

Eurasian Skylark

A

P M Zr

   

275

Raguotasis vieversys

Eremophila alpestris

Horned Lark

A

M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Hirundinidae

   

276

Urvinė kregždė

Riparia riparia

Sand Martin

A

P M

   

277

Šelmeninė kregždė

Hirundo rustica

Barn Swallow

A

P M

   

278

Daūrinė kregždė

Cecropis daurica

Red-rumped Swalow

A

Ur

   

279

Langinė kregždė

Delichon urbicum

Common House Martin

A

P M

   

280

Rytinė langinė kregždė

Delichon dasypus

Asian House Martin

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Aegithalidae

   

281

Ilgauodegė zylė

Aegithalos caudatus

Long-tailed Tit

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Phylloscopidae

   

282

Šiaurinė pečialinda

Phylloscopus trochiloides

Greenish Warbler

A

P M

   

283

Arktinė pečialinda

Phylloscopus borealis

Arctic Warbler

A

Ur

   

284

Nykštukinė pečialinda

Phylloscopus proregulus

Pallas's Leaf Warbler

A

U

   

285

Geltonbruvė pečialinda

Phylloscopus inornatus

Yellow-browed Warbler

A

U

   

286

Sajaninė pečialinda

Phylloscopus humei

Hume's Leaf Warbler

A

Ur

   

287

Storasnapė pečialinda

Phylloscopus schwarzi

Radde's Warbler

A

Ur

   

288

Rudoji pečialinda

Phylloscopus fuscatus

Dusky Warbler

A

Ur

   

289

Žalioji pečialinda

Phylloscopus sibilatrix

Wood Warbler

A

P M

   

290

Pilkoji pečialinda

Phylloscopus collybita

Common Chiffchaff

A

P M

   

291

Ankstyvoji pečialinda

Phylloscopus trochilus

Willow Warbler

A

P M

   

292

Iberinė pečialinda

Phylloscopus ibericus

Iberian Warbler

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Acrocephalidae

   

293

Mažoji tošinukė

Iduna caligata

Booted Warbler

A

Pr M

   

294

Paprastoji tošinukė

Hippolais icterina

Icterine Warbler

A

P M

   

295

Meldinė nendrinukė

Acrocephalus paludicola

Aquatic Warbler

A

P M

   

296

Ežerinė nendrinukė

Acrocephalus schoenobaenus

Sedge Warbler

A

P M

   

297

Indinė nendrinukė

Acrocephalus agricola

Paddyfield Warbler

A

Ur

   

298

Sodinė nendrinukė

Acrocephalus dumetorum

Blyth's Reed Warbler

A

Pr M

   

299

Karklinė nendrinukė

Acrocephalus palustris

Marsh Warbler

A

P M

   

300

Mažoji krakšlė

Acrocephalus scirpaceus

Eurasian Reed Warbler

A

P M

   

301

Didžioji krakšlė

Acrocephalus arundinaceus

Great Reed Warbler

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Locustellidae

   

302

Margasis žiogelis

Locustella naevia

Common Grasshopper Warbler

A

P M

   

303

Upinis žiogelis

Locustella fluviatilis

River Warbler

A

P M

   

304

Nendrinis žiogelis

Locustella luscinioides

Savi's Warbler

A

P M

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Sylviidae

   

305

Alpinė devynbalsė

Curruca cantillans

Subalpine Warbler

A

Ur

   

306

Juodagalvė sardininė devynbalsė

Curruca  melanocephala

Sardinian Warbler

A

Ur

   

307

Raiboji devynbalsė

Curruca nisoria

Barred Warbler

A

P M

   

308

Pilkoji devynbalsė

Curruca curruca

Lesser Whitethroat

A

P M

   

309

Rudoji devynbalsė

Curruca communis

Common Whitethroat

A

P M

   

310

Sodinė devynbalsė

Sylvia borin

Garden Warbler

A

P M

   

311

Juodagalvė devynbalsė

Sylvia atricapilla

Eurasian Blackcap

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Regulidae

   

312

Paprastasis nykštukas

Regulus regulus

Goldcrest

A

P M Z

   

313

Baltabruvis nykštukas

Regulus ignicapilla

Common Firecrest

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Troglodytidae

   

314

Karietaitė

Troglodytes troglodytes

Eurasian Wren

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Sittidae

   

315

Bukutis

Sitta europaea

Eurasian Nuthatch

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Certhiidae

   

316

Miškinis liputis

Certhia familiaris

Eurasian Treecreeper

A

P M Z

   

317

Sodinis liputis

Certhia brachydactyla

Short-toed Treecreeper

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Sturnidae

   

318

Paprastasis varnėnas

Sturnus vulgaris

Common Starling

A

P M Z

   

319

Rožinis varnėnas

Pastor roseus

Rosy Starling

A

U

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Turdidae

   

320

Baltagurklis strazdas

Turdus torquatus

Ring Ouzel

A

M Zr

   

321

Juodasis strazdas

Turdus merula

Common Blackbird

A

P M Z

   

322

Smilginis strazdas

Turdus pilaris

Fieldfare

A

P M Z

   

323

Strazdas giesmininkas

Turdus philomelos

Song Thrush

A

P M Zr

   

324

Baltabruvis strazdas

Turdus iliacus

Redwing

A

Pr M Zr

   

325

Amalinis strazdas

Turdus viscivorus

Mistle Thrush

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Muscicapidae

   

326

Pilkoji musinukė

Muscicapa striata

Spotted Flycatcher

A

P M

   

327

Mažoji musinukė

Ficedula parva

Red-breasted Flycatcher

A

P M

   

328

Baltakaklė musinukė

Ficedula albicollis

Collared Flycatcher

A

U

   

329

Margasparnė musinukė

Ficedula hypoleuca

European Pied Flycatcher

A

P M

   

330

Liepsnelė

Erithacus rubecula

European Robin

A

P M Zr

   

331

Rytinė lakštingala

Luscinia luscinia

Thrush Nightingale

A

P M

   

332

Vakarinė lakštingala

Luscinia megarhynchos

Common Nightingale

A

U

   

333

Mėlyngurklė

Luscinia svecica

Bluethroat

A

P M

   

334

Mėlynuodegė

Tarsiger cyanurus

Red-flanked Bluetail

A

Ur

   

335

Dūminė raudonuodegė

Phoenicurus ochruros

Black Redstart

A

P M Zr

   

336

Paprastoji raudonuodegė

Phoenicurus phoenicurus

Common Redstart

A

P M

   

337

Paprastoji kiauliukė

Saxicola rubetra

Whinchat

A

P M

   

338

Sibirine juodagalvė kiauliukė

Saxicola maurus

Siberian Stonechat

A

Ur

   

339

Europinė juodagalvė kiauliukė

Saxicola rubicola

European Stonechat

A

Pr M Zr

   

340

Palšasis kūltupys

Oenanthe isabellina

Isabeline Wheatear

A

Ur

   

341

Dykumins kūltupys

Oenanthe deserti

Desert Wheatear

A

Ur

   

342

Paprastasis kūltupys

Oenanthe oenanthe

Northern Wheatear

A

P M Zr

   

343

Margasis kūltupys

Oenanthe pleschanka

Pied Wheatear

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Cinclidae

   

344

Vandeninis strazdas

Cinclus cinclus

White-throated Dipper

A

M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Passeridae

   

345

Naminis žvirblis

Passer domesticus

House Sparrow

A

P Z

   

346

Karklažvirblis

Passer montanus

Eurasian Tree Sparrow

A

P Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Prunellidae

   

347

Paprastasis erškėtžvirblis

Prunella modularis

Dunnock

A

P M Zr

   

348

Sibirinis erškėtžvirblis

Prunella montanella

Siberian Accentor

A

Ur

   

349

Juodagurklis erškėtžvirblis

Prunella atrogularis

Black-throated Accentor

A

Ur

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Motacillidae

   

350

Rišaro kalviukas

Anthus richardi

Richard‘s Pipit

A

Ur

   

351

Dirvoninis kalviukas

Anthus campestris

Tawny Pipit

A

P M

   

352

Miškinis kalviukas

Anthus trivialis

Tree Pipit

A

P M

   

353

Tundrinis kalviukas

Anthus gustavi

Pechora Pipit

A

Ur

   

354

Pievinis kalviukas

Anthus pratensis

Meadow Pipit

A

P M

   

355

Rudagurklis kalviukas

Anthus cervinus

Red-throated Pipit

A

M Zr

   

356

Vandeninis kalviukas

Anthus spinoletta

Water Pipit

A

Ur Zr

   

357

Uolinis kalviukas

Anthus petrosus

Eurasian Rock Pipit

A

M

   

358

Geltonoji kielė

Motacilla flava

Western Yellow Wagtail

A

P M

   

359

Geltongalvė kielė

Motacilla citreola

Citrine Wagtail

A

P M

   

360

Kalninė kielė

Motacilla cinerea

Grey Wagtail

A

Pr M Zr

   

361

Baltoji kielė

Motacilla alba

White Wagtail

A

P M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Fringillidae

   

362

Paprastasis kikilis

Fringilla coelebs

Common Chaffinch

A

P M Z

   

363

Šiaurinis kikilis

Fringilla montifringilla

Brambling

A

Pr M Z

   

364

Svilikėlis

Serinus serinus

European Serin

A

P M Zr

   

365

Žaliukė

Chloris chloris

European Greenfinch

A

P M Z

   

366

Dagilis

Carduelis carduelis

European Goldfinch

A

P M Z

   

367

Alksninukas

Spinus spinus

Eurasian Siskin

A

P M Z

   

368

Paprastasis čivylis

Linaria cannabina

Common Linnet

A

P M Z

   

369

Geltonsnapis čivylis

Linaria flavirostris

Twite

A

M Zr

   

370

Paprastasis čimčiakas

Acanthis flammea

Common Redpoll

A

M Z

   

371

 Mažasis čimčiakas

Acanthis cabaret

Lesser Redpoll

A

Pr U

   

372

Poliarinis čimčiakas

Acanthis hornemanni

Arctic Redpoll

A

   

373

Margasparnis kryžiasnapis

Loxia leucoptera

Two-barred Crossbill

A

U

   

374

Eglinis kryžiasnapis

Loxia curvirostra

Red Crossbill

A

P M Z

   

375

Pušinis kryžiasnapis

Loxia pytyopsittacus

Parrot Crossbill

A

U

   

376

Raudongalvė sniegena

Carpodacus erythrinus

Common Rosefinch

A

P M

   

377

Pušinė sniegena

Pinicola enucleator

Pine Grosbeak

A

Ur

   

378

Juodagalvė sniegena

Pyrrhula pyrrhula

Eurasian Bullfinch

A

P M Z

   

379

Svilikas

Coccothraustes coccothraustes

Hawfinch

A

P M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Calcariidae

   

380

Pentinuotoji starta

Calcarius lapponicus

Lapland Longspur

A

M Zr

   

381

Sniegstartė

Plectrophenax nivalis

Snow Bunting

A

M Z

   

 

 

 

 

 

 

   

Šeima Emberizidae

   

382

Baltagalvė starta

Emberiza leucocephalos

Pine Bunting

A

Ur

   

383

Geltonoji starta

Emberiza citrinella

Yellowhammer

A

P M Z

   

384

Sodinė starta

Emberiza hortulana

Ortolan Bunting

A

P M

   

385

Šiaurinė starta

Emberiza rustica

Rustic Bunting

A

U

   

386

Mažoji starta

Emberiza pusilla

Little Bunting

A

U

   

387

Nendrinė starta

Emberiza schoeniclus

Common Reed Bunting

A

P M Zr

   

388

Pilkoji starta

Emberiza calandra

Corn Bunting

A

Pr M Zr

   

 

 

 

 

 

 

   

PRIEDAS:

   
 

D ir E Kategorijų rūšys (18 rūšių).

 

 

 

 

   

1

Juodoji gulbė

Cygnus atratus

Black Swan

E

   

2

Kalninė žąsis

Anser indicus

Bar-headed Goose

E

   

3

Snieginė žąsis

Anser caerulescens

Snow Goose

D

   

4

Šiaurinė kanadinė berniklė

Branta hutchinsii

Cackling Goose

E

   

5

Miškinė antis

Aix sponsa

Wood Duck

E

   

6

Puikioji cyplė

Mareca sibilatrix

Chiloe Wigeon

E

   

7

Baltakuodė klykuolė

Bucephala albeola

Bufflehead

D

   

8

Baltagalvė stačiauodegė antis

Oxyura leucocephala

White-headed Duck

E

   

9

Auksinis fazanas

Chrysolophus pictus

Golden Pheasant

E

   

10

Sidabrinis fazanas

Lophura nycthemera

Silver Pheasant

E

   

11

Karališkasis fazanas

Syrmaticus reevesii

Reeves's Pheasant

E

   

12

Šventasis ibis

Threskiornis aethiopicus

African Sacred Ibis

D

   

13

Ilgauodegis purplelis

Oena capensis

Namaqua Dove

E

   
14 Kuoduotasis karvelis Ocyphaps lophotes Crested Pigeon                     E    

15

Baltavokis rudašonis

Zosterops erythropleurus

Chestnut-flanked White-eye

D

   

16

Žvilgusis mažasis trupialas

Euphagus cyanocephalus

Brewer's Blackbird

D

   

17

 Rusvapilvis blizgusis varnėnas

Lamprotornis superbus

Superb Starling

E

   

18

Baltapetis jūrinis erelis

Haliaeetus pelagicus

Steller's Sea Eagle

E

   
               
               

PAAIŠKINIMAI:

         

Kategorijos:

       
       

A

Rūšys stebėtos gamtoje ir po 1951-01-01

B

Rūšys stebėtos gamtoje 1801-1950 m.

C

Specialiai arba atsitiktinai introdukuotos rūšys, kurios sukūrė savarankiškas populiacijas mūsų šalyje ar gretimuose kraštuose.

D

Rūšys dėl kurių yra abejonių ar kada nors pasirodė natūraliai (kilmė neaiški)

E

Rūšys kurios yra iš nelaisvės arba įvežtos, introdukuotos, kurios nesukūrė savarankiškų populiacijų

               

Rūšių statusas Lietuvoje:

           

P

Įprastas perintis paukštis

       

Pr

Lokaliai arba atsitiktinai perintis paukštis

       

M

Reguliariai stebimas migracijų metu

       

Z

Reguliariai stebimas žiemojimo metu

       

Zr

Žiemojantis retai arba atsitiktinai

       

U

Užskrendantis (nereguliariai)

       

Ur

Ypatingai retai užskrendantis (stebėtas iki 5 kartų)

       
               

SUDARĖ:

           
               

Saulius KARALIUS

           

Marius KARLONAS

           

Eglė PAKŠTYTĖ

           

Liutauras RAUDONIKIS

           

Modestas RUŽAUSKAS

           

Reti stebėjimai

2024-02-28
Columba palumbus
2024-02-27
Turdus viscivorus
2024-02-25
Columba palumbus
2024-02-24
Falco tinnunculus
2024-02-25
Emberiza schoeniclus
2024-02-25
Panurus biarmicus
2024-02-25
Emberiza schoeniclus
2024-02-26
Lullula arborea
2024-02-26
Columba oenas
2024-02-21
Erithacus rubecula