birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Palesink žvirblelį!

Todėl Lietuvos ornitologų draugija (LOD) ir gamtininkų klubas Orni  kviečia visus padėti paukščiams išgyventi šaltąjį metų periodą įrengiant lesyklas ir visą žiemą jose reguliariai paliekant apsilankantiems paukščiams tinkamo lesalo, o taip pat dalyvauti lesyklas lankančių paukščių stebėjimo ir apskaitos. 
Pagrindiniai šios akcijos tikslai yra sudaryti sąlygas mokyklų būrelių, klubų bei pavienių asmenų bendrai veiklai ir tarpusavio bendravimui, skatinti ekologinį švietimą, propaguoti teisingą paukščių lesinimą bei supažindinti su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais. Lesyklas lankančių paukščių apskaitose gali dalyvauti visi pageidaujantys. Norint tapti šio projekto dalyviu, pirmiausiai reikia apsilankyti interneto svetainėje adresuhttp://www.orni.lt/lesyklos, susipažinti su paukščių globos žiemą taisyklėmis ir užsiregistruoti. Užsiregistravę šios akcijos dalyviai gaus prisijungimo prie duomenų įvedimo ir peržiūros sistemos vardą ir slaptažodį.   Dalyvavimas ir lesyklas lankančių paukščių apskaitos yra nesudėtingos ir tam didelio pasiruošimo nereikia – stebėjimus vykdyti galima bet kurioje Jums patogioje vietoje esančioje lesykloje arba patiems pasigaminti lesyklėlę ir stebėjimus atlikti tik joje. Vieno stebėjimo metu pamatytas paukščių rūšis ir didžiausią jų atstovų kiekį vienu metu reikėtų įvesti į svetainėjehttp://www.orni.lt/lesyklos  esančią lesyklas lankančių paukščių apskaitų duomenų registravimo ir kaupimo sistemą, kurioje taip pat galėsite pasižiūrėti, kaip sekasi kitiems stebėtojams, kokie paukščiai kuriose lesyklose lankosi. Taip pat visi užsiregistravę dalyviai kviečiami dalyvauti pačių įrengtų lesyklų, jas lankančių paukščių ir pačių dalyvių paukščių globos darbus vaizduojančių piešinių bei nuotraukų parodoje – konkurse. 
Dalyvaudami šioje akcijoje ne tik padėsite išgyventi šimtams Lietuvoje žiemojančių paukščių, bet ir padėsite surinkti informaciją apie Lietuvoje lesyklas lankančių paukščių rūšinę sudėtį ir gausą, o taip pat tai bus puiki proga Jums geriau pažinti Lietuvoje žiemoti pasilikusius sparnuočius. 


Reti stebėjimai

2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-03
Motacilla citreola
2023-06-03
Gavia arctica
2023-06-03
Anser serrirostris
2023-06-04
Saxicola rubicola
2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-04
Emberiza calandra
2023-06-04
Motacilla cinerea
2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-03
Motacilla cinerea