birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Nuo vabzdžių iki paukščių: Vingio parko žygis parodė miesto gamtos grožį

Lietuvos ornitologų draugijos organizuoti gamtiniai pasivaikščiojimai Vingio parke buvo ne tik šauni galimybė praleisti laiką gamtoje, bet ir puiki proga dalyviams giliau pažinti mus supančią biologinę įvairovę. Gamtos gidui Tomui Pociui (gamtoslicejus.lt) vedant ekskursijas, dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis gamtos paslaptimis. Boružės, skėriai, žiogai, blakės, laumžirgiai įvairūs voragyviai buvo gaudomi tinkleliais ir stebimi iš arti nešiojamu mikroskopu. Tomas apie kiekvieną jų papasakojo įdomių biologinių, ekologinių faktų. Ypatingai buvo įdomu stebėti plėšrią auksaakės lervą ar parazitinių grybų zombiais paverstas muses.

G. Petkaus nuotrauka

G. Petkaus nuotrauka

Žinoma, nebuvo praleista proga susipažinti ir su parko sparnuočiais. Ornitologas Gediminas Petkus parūpino dalyviams žiūronus ir pasakojo apie žygyje sutiktus bukučius, lipučius, įvairių rūšių zyles, kėkštus, kranklius ir kt.

T. Pociaus nuotrauka

Žygio metu buvo aptarti ir invaziniai augalai, kurie kelia grėsmę vietinėms rūšims. Dalyviai mokėsi atpažinti šiuos augalus ir suprasti, kokią įtaką jie gali turėti natūralioms ekosistemoms. Gamtininkai pasidalino rekomendacijomis kokius augalus naudoti puokštėms.

Žygių pabaigoje visi dalyviai buvo su plačiomis šypsenomis ir nė kiek nepavargę .Visi pritarė, kad po šių žygių į miesto parkus jie nebežiūrės taip pat – kiekviename žingsnyje slypi daugybė įdomių gamtos formų, kurias verta pastebėti ir saugoti. Buvo tikrai šaunu!

Šie renginiai yra viena iš projekto „Pažinkime kartu žaliąsias miesto vertybes“ veiklų, kurį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš ekologinio švietimo programos lėšų. Projektą iniciavo ir vykdo Lietuvos ornitologų draugija.

  

2024-09-03


Reti stebėjimai

2025-02-14
Cinclus cinclus
2025-02-13
Aquila chrysaetos
2025-02-14
Aythya ferina
2025-02-14
Gallinula chloropus
2025-02-14
Columba palumbus
2025-02-14
Anas acuta
1970-01-01
Recurvirostra avosetta
1970-01-01
Phylloscopus trochilus
1970-01-01
Alca torda
1970-01-01
Mareca americana LOFK