birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Kviečiame į paukščių klausytuves!

Kviečiame dalyvauti unikaliame renginyje –žygyje „Paukščių klausytuvės“.

Taip, mes ieškosime ir, žinoma, rasime Vilniaus miesto parkus puošiančius paukščius. O puošia jie ne tik savo spalvomis, ryškiaspalviais apdarais, bet ir balsų simfonijomis! Patikėkite jų tikrai netrūks.

Kieno arija garsiausia? Kas ten traška pakrūmėje, ar tikrai varnos meiliai kurkia? Kaip pažinti paukščių balsus? Į pagalbą ateis Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas Gediminas Petkus, o jam talkins Vilniaus pilių edukatorius, archeologas bei ornitologas Stasys Patkauskas

Gediminas duos praktinių patarimų kaip mokytis atpažinti paukščius, parodys išmanių programėlių palengvinančių klausytojų darbą. Stasys parodys pačias spapčiausias pauksčių buveines, nes, galima sakyti, asmeniškai pažįsta visus Kalnų parko pauksčius.

Kada vyks renginys?

Paukščių klausytuvės įvyks birželio 3 d., šeštadienį.  Susitikime Vilniaus mieste, prie „Rotondos“, Gedimino kalno papėdėje 10.00 val. Maršrutas - pro Bernardinų sodą į „Kalnų parką“ trukmė apie 2 val.

Birželio 2 – 4 d. Europos parkuose ir istoriniuose soduose vyks renginys „Rendez vous aux jardins“ /„Susitikime parkuose“. Šių metų renginio tema - sodų melodijos. Europos parkuose bus klausomasi sklindančių garsų, pradedant paukščių giesmėmis, gyvūnų šauksmais, vandens čiurlenimu, vėjo šėlsmu... baigiant orkestrine muzika. Visi Europos parkai buvo kviečiame prisijungti prie šio renginio. Vilniaus pilių rezervato teritorijoje esantis „Kalnų parkas“ buvo sukurtas nesenai- istoriniai kalnai ir piliakalniai apsodinti sovietmečiu. Tačiau ten verdanti gyvybė ir ornitologinė įvairovė, nors ir miesto centre, neabejotina -kvietimas prisijungti buvo išgirstas.

Šią dieną Bernardinų sode ir Kalnų parke išgirsime nemažai giesmininkų. Klausysimės kaip gieda zylės, musinukės, kielės, pečialindos, strazdai, liepsnelės, devynbalsės, bukučiai, lipučiai, svilikėlis ir dar daug kitų paukščių.

Renginį organizuoja Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir Lietuvos ornitologų draugija.

Pasirūpinkite tinkama apranga pagal orą bei patogiais, žygiui tinkamais, batais. Bus reikalingas išmanusis telefonas su internetu -reikės parsisiųsti nemokamą programėlę.

Šis renginys yra vienas iš projekto „Atrask ir pažink Vilniaus miesto žaliąsias erdves” veiklų, kurį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš ekologinio švietimo programos lėšų. Projektą iniciavo Lietuvos ornitologų draugija.

Renginys dalyviams nemokamas.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija dėl riboto žmonių skaičiaus. Registracija, vyksta adresu: https://forms.gle/UyL3kqNVUehkqUcq5 

Žemėlapis, kur yra Vilniaus pilių kupolas: https://bit.ly/3vXJ9UR.

Turite klausimų, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com. 

  


Reti stebėjimai

2024-06-14
Phalaropus lobatus
2024-06-14
Egretta garzetta LOFK
2024-06-14
Branta leucopsis
2024-06-14
Anser albifrons
2024-06-12
Motacilla citreola
2024-06-11
Podiceps auritus
2024-06-09
Acrocephalus dumetorum
2024-06-09
Ixobrychus minutus
2024-06-10
Acrocephalus dumetorum
2024-06-07
Emberiza calandra