birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Kviečiame balsuoti už paukščių atvaizdavimą ant naujųjų euro banknotų

Europos centrinis bankas (ECB) keičia senųjų euro banknotų dizainą. ECB paskelbė 7 temas, kurios buvo atrinktos iš keliasdešimties pasiūlymų ir kurios tikimasi, jog sukurs visuomenės lūkesčius atitinkantį naujosios kartos banknotų dizainą. Viena iš atrinktų temų – laukiniai paukščiai. Europos gyventojai iki rugpjūčio pabaigos yra kviečiami balsuoti už vieną ar kelias iš pasiūlytų temų. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos piliečių išsakytus pageidavimus bus priimti galutiniai sprendimai dėl temos naujiems eurų banknotams.


Banknotai, kuriuose būtų atvaizduojami paukščiai, yra oficialiai pasiūlyti Lietuvos banko. Juos kūrė Lietuvos dailės akademijos menininkė, profesorė Marija Marcelionytė-Paliukė. Lietuvos menininkės kurti banknotai simbolizuoja laisvę ir tvarumą. Plėtojant paukščių temos koncepciją ir rengiant pasiūlymą, prof. Marija Marcelionytė-Paliukė konsultavosi su Lietuvos ornitologų draugijos direktoriumi Liutauru Raudonikiu tiek parenkant siūlomas atvaizduoti rūšis, tiek pagrindžiant pačią laukinių paukščių temos koncepciją, atspindinčią Europos Sąjungos vertybių visumą.

Banknotai su paukščiais ne tik būtų vizualiai gražūs ir patrauklūs. Toks simbolinis paukščių atvaizdavimas atkreiptų dėmesį į šio laikmečio aktualijas, ką numato ir ES Žaliasis kursas (https://www.consilium.europa.eu/lt/policies/green-deal/). Ant eurų matomi paukščių atvaizdai kasdien primintų apie būtinybę saugoti gyvąją gamtą ir spręsti esamus iššūkius.


LOD narius, draugus ir sekėjus labai kviečiame išreikšti palaikymą paukščių įkvėptą naująjį euro banknotų dizainą. Balsuoti galite paspaudę nuorodą.
https://survey.ecb.europa.eu/euro-banknote-survey?lang=en

Nuotrauka: Markus Spiske/Unsplash

 


 


Reti stebėjimai

2024-07-14
Grus grus
2024-07-09
Ixobrychus minutus
2024-07-12
Motacilla citreola
2024-07-12
Ixobrychus minutus
2024-07-11
Falco vespertinus
2024-07-09
Charadrius hiaticula
2024-07-07
Emberiza calandra
2024-07-07
Lophodytes cucullatus
2024-07-06
Acrocephalus dumetorum
2024-07-07
Podiceps auritus