birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Dalyvaukite – Paukščių palydose! (atnaujinta)

Kaip ir kasmet, Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus gamtai neabejingus žmones bei paukščių stebėjimo entuziastus išlydėti migruojančius paukščius - š.m. spalio 2-3 dienomis vyks vienas svarbiausių ir masiškiausių metų ornitologijos renginių – Paukščių palydos (ang. EuroBirdwatch). Tūkstančiai žmonių iš keliasdešimt valstybių stebės ir registruos paukščius visoje Europoje – ne išimtis ir Lietuva, kurioje kasmet šimtai žmonių dalyvauja Paukščių palydose ir išlydi sparnuočius. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių sparnuočių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Šiemet EuroBirdwatch koordinavimo centro vaidmenį atlieka Birdlife Slovakia (Slovakijos ornitologų draugija), į kurią suplauks visų šalių anketų duomenys, o vėliau visuomenei bus pristatyti apibendrinti rezultatai.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar švietimo įstaigose rengiamos pamokos, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą.

Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą

Organizuojant renginius ar dalyvaujant juose prašome laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl Koronoviruso infekcijos COVID-19  https://sam.lrv.lt/koronavirusas

Taip pat draugijos svetainėje pateiksime ir kitų dalyvių planuojamų renginių informaciją. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų palydinčios paukščius regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, spalio 2-3 dienomis visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 3 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch) koordinavimo centrui.

Registruok renginį ->

Atsiųsk po renginio rezultatus ->

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/

 

VISI PALYDŲ RENGINIAI VYKSTANTYS LIETUVOJE:

 

  

Renginys vyks naujausiame pėsčiųjų take prie Klaipėdos šiaurinio molo. Spalio 2 d. Daugiau info čia

 

Ekskursija Buktos miško gamtiniame take. Spalio 1 d. Daugiau info čia

Rytiniai Žuvinto ež. nakvojusių paukščių stebėjimai. Spalio 2 d. Daugiau info čia

Paukščių stebėjimas Kamanų ežere, Kivylių tvenkiniuose, rezervato  apsaugos zonos, ir Ivanauskių ir Lygeikių km. laukuose spalio 3 d. Daugiau info čia

 Paukščių stebėjimas ant Parnidžio kopos šalia Saulės laikrodžio spalio 2 d. Registracijos forma čia

Paukščių stebėjimas Dusios ir Metelio ežeruose. Spalio 2 d. Daugiau info čia

 Žygis gamtoje spalio 2 d. Daugiau info čia

 Ornitologinė ekskursija Raseinių žuvininkystės tvenkiniuose spalio 2 d. Daugiau info čia

Vištyčio regioninis parkas (Vištyčio miestelis ir Šilelio pažintinis takas). Spalio 2 d.


 


Reti stebėjimai

2024-07-14
Grus grus
2024-07-09
Ixobrychus minutus
2024-07-12
Motacilla citreola
2024-07-12
Ixobrychus minutus
2024-07-11
Falco vespertinus
2024-07-09
Charadrius hiaticula
2024-07-07
Emberiza calandra
2024-07-07
Lophodytes cucullatus
2024-07-06
Acrocephalus dumetorum
2024-07-07
Podiceps auritus