birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Spalio 15 d. Lietuvos ir užsienio ornitologai varžėsi paukščių ralyje

2011 metų spalio mėnesio 14 – 16 dienomis pamaryje vyko Lietuvos ornitologų draugijos organizuotas jau dvyliktuosius metus skaičiuojantis paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2011”.
   Spalio 14-osios, penktadienio vakarą į Kintus (Šilutės raj.) suvažiavo beveik 70 šių varžybų dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių. Dauguma iš jų paukščių stebėtojų ralyje dalyvavo jau ne pirmus metus, todėl iš pirmo žvilgsnio šis suvažiavimas panašesnis į senai matytų draugų, nei būsimų varžovų susitikimą.
  Šeštadienis – visų ornitologų laukiama varžybų diena. Todėl nepatekėjus saulei susikaupusios ir nugalėti nusiteikusios visos 20 komandų sugužėjo į prie Ventės rago esančią automobilių stovėjimo aikštelę- starto vietą. 7 valandą buvo duotas startas ir visi savais, iš anksto suplanuotais maršrutais, pilnais stebėjimo technikos automobiliais išskubėjo registruoti paukščių. Dauguma paukščių stebėtojų vien Ventėje praleido po kelias valandas. Ne paslaptis, kad Ventės ragas, paukščių stebėtojams tarsi rojus.  Beveik po 12 valandų aktyvaus paukščių stebėjimo jie vėl susitiks, kad pasidalintų savo stebėjimais ir išsiaiškintų, kuriems šiais metais pavyko pamatyti daugiausiai paukščių rūšių.
   Varžybų dalyviai finišavo Kintuose. Pateikę savo stebėtų paukščių rūšių sąrašus ir trumpai atsipūtę, visi nekantriai susirinko pasižiūrėti kam kaip sekėsi ir ką kuriai komandai pavyko pamatyti. Su specialiai šios varžyboms sukurta kompiuterine programa buvo peržiūrima, kiek komandų matė vieną ar kitą Lietuvoje aptinkamų paukščių rūšį ir pamažu aiškėjo lyderiai. Viso užregistruotos: 136 paukščių rūšys.

Prizininkai:

VietaUžregistruotų rūšių skaičiusŠalisKomandos pavadinimasKomandą sudarantys nariai
1104  SuomijaTeam 17 Krister Castren, Esko Veijalainen, Matti Lötjönen
2102 LietuvaDevyni Antanas Petraška, Eglė Pakštytė, Povilas Ignatavičius, Raimondas Karpavičius
3101  Lietuva, Bulgarija, Jungtinė KaralystėInvasive species