birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Šiemet vėl reikalingi talkininkai paukščių žiedavimui Juodkrantėje

Jau ne vieną dešimtmetį veikianti Juodkrantės paukščių žiedavimo stotis pernai gana reikšmingai atsinaujino: buvo iškelta nauja Didžioji migruojančių paukščių gaudyklė. Nors pirmaisiais metais joje sugauta mažiau nei tikėtasi žvirblinių paukščių, nustebino mažųjų apuokų (Asio otus) gausa: pastarieji įkliudavo ir be specialių viliojimo priemonių. Praeitais metais gaudyklė buvo iškelta tik rugsėjo pabaigoje, todėl nežinia kokie netikėtumai gali pasirodyti vasaros pabaigoje. Todėl šiais metais buvo nutarta Didžiąją paukščių gaudyklę iškelti jau rugpjūčio pradžioje, kas būtų savotiškas eksperimentas. Pasiteisins jis ar ne, galėsim netrukus įsitikinti. Bet tik su sąlyga, jei atsiras savanorių, kurie talkins vieninteliam Juodkrantės ornitologinės stoties darbuotojui (ir vadovui, ir žieduotojui, paukščių stebėtojui ir visų galų meistrui) Vytautui Pareigiui, kuris vienas yra nepajėgtų aptarnauti Didžiosios gaudyklės, voratinklinių tinklų stacionaro, kuris veikia jau daugiau nei dešimt metų, ir dar Biologijos stotį sužiūrėti.

Didžioji migruojančių paukščių gaudyklė Juodkrantėje

Kviečiame visus, kurie turi nors kelias laisvas dienas, padėti Vytautui iškelti, prižiūrėti naują gaudyklę, na ir, žinoma, žieduoti paukščius. Kadangi gaudyklė yra prie pat jūros, tai kartu puiki galimybė pailsėti pajūryje, stebėti migruojančius tilvikinius ir vandens paukščius. Rugpjūčio mėn. talkininkai bus apgyvendinti šalia tinklų esančiame treileryje, o rudenį, atšalus orams, galės apsigyventi Juodkrantėje esančioje žiedavimo stotyje, kurioje yra visi patogumai, įskaitant virtuvę valgiui gamintis. Didžiąją gaudyklę planuojama kelti jau ateinančios savaitės pradžioje ir ji veiks iki par spalio pabaigos.
Taigi, laukiame jūsų, ornitologai-talkininkai. Tačiau vien poilsio nežadame, nes reikės prie tinklų paplūšėti, jų be priežiūros plaikti nevalia, be to, keltis anksti ryte teks, nes intensyviausias traukimas prasideda saulei tekant. Jei kažkieno patirtis paukščių atpažinime nėra didelė, turėsite puikią progą pagerinti savo žinias bei įgūdžius ir geriau pažinti paukščius. Todėl kviečiami ir „pradžiamoksliai“, svarbiausia, kad jus domintų paukščiai, norėtusi juos geriau pažinti.

Visi norintys ir galintys vykti į Juodkrantę žieduoti paukščių, rašykite LOD sekretoriatui bendruoju el.adresu: lod@birdlife.lt bei skambinkite telefonu (8 5) 213 0498, arba tiesiogiai kreipkitės į Vytautą Pareigį tel.: (8 469) 53151, mob. (8 688) 91822 bei el. paštu pareigis@mail.lt

]]>

Reti stebėjimai

2022-08-07
Circus cyaneus
2022-08-06
Sterna paradisaea
2022-08-06
Ichthyaetus melanocephalus
2022-08-01
Bubo bubo
2022-08-04
Emberiza calandra
2022-08-04
Tringa stagnatilis
2022-08-02
Melanitta fusca
2022-08-04
Phalaropus lobatus
2022-07-29
Circaetus gallicus
2022-07-30
Netta rufina