Ornitologinio turizmo plėtrai - nauja knyga ir kino filmas

Visus, neabejingus unikaliai Dzūkijos ir Palenkės gamtai, kviečiame liepos mėn. 11 d. 15 val. atvykti į Eugenijaus Drobelio knygos „Laukinės gamtos glūdumose“  ir dokumentinio filmo „Laukinės gamtos slėpiniai“ pristatymą.

Siekiančius geriau pažinti gamtos vertybes ir atrasti dar nežinomus kampelius kviečiame atvykti į Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionalinį lankytojų centrą  Antakalnio g. 25, Vilnius.

Knygoje supažindinama su išlikusiomis natūraliomis laukinės gamtos salomis, apsuptomis urbanizuoto kraštovaizdžio ir dar išsaugojusiomis turtingą pirmapradį gamtos pasaulį.

Leidinyje apžvelgiamos Dzūkijos ir šalimais Lenkijoje, Bebros upės slėnyje esančios išskirtinės gamtiniu požiūriu ir ypač įdomios dėl jose sutinkamos ornitofaunos įvairovės teritorijos.

Gausiai fotografijomis iliustruotame leidinyje sustabdytos gamtos akimirkos iš Čepkelių rasto, Dainavos ir Rūdninkų girių, Žuvinto šlapžemių platybių, Bebros upės slėnyje nusidriekusių pelkynų ir kitų vietovių.

Šį knyga – tai unikalus kvietimas keliauti ir pažinti savo kraštą, siekiant išsaugoti mūsų krašto gamtos vertybes.

Leidinio pristatymo metu bus demonstruojamas naujai sukurtas Eugenijaus Drobelio filmas „Laukinės gamtos slėpiniai“, kuriame taip pat susipažinsite su gamtiniu požiūriu išskirtinėmis Dainavos krašto ir Bebros upės slėnio vietovėmis bei jas pamėgusiais sparnuočiais. 

Leidinys bus išplatintas Pasienio regiono saugomų teritorijų direkcijoms, švietimo įstaigoms, bibliotekoms, vietos turizmą plėtojančioms institucijoms ar tiesiog keliauti gamtoje mėgstantiems žmonėms.

Eugenijaus Drobelio knygą bei filmą Lietuvos ornitologų draugija išleido kartu su partneriais –Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija bei Biebrzos nacionalinio parko direkcija, įgyvendindama Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo finansavimo programos „Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo programa“ projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Bebros slėnyje“ Nr. LT-PL-1R-056.

Renginio metu bus pristatytas projektas ir jo veiklos. Daugiau apie projektą galite sužinoti: http://www.naturetourism.eu

SUSITIKIME  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionaliniame lankytojų centre liepos mėn. 11 d. 15 val. (Antakalnio g. 25, Vilnius)!

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriatas


Reti stebėjimai

2019-01-21
Branta leucopsis
2019-01-20
Fringilla montifringilla
2019-01-20
Turdus viscivorus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-20
Anas crecca
2019-01-20
Circus cyaneus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-19
Hydrocoloeus minutus
2019-01-19
Sturnus vulgaris
2019-01-19
Erithacus rubecula