Dzūkijos nacionaliniame parke vyko penktieji 4P kursų mokymai

Praėjusį savaitgalį (16-18d.) Dzūkijos nacionaliniame parke vyko paskutiniai pavasarinės sesijos LOD organizuojamų 4P (paukščių pažinimo pamokos pažengusiems) kursų mokymai. Nepabūgę nei pranašauto lietaus, nei upinių mašalų, kurių šiuo metu itin gausu, kursų dalyviai dar penktadienio vakarą suvažiavo iš skirtingų Lietuvos kampelių į Dzūkijos gilumą – Marcinkonių kaime esančią Kastinio ežero stovyklavietę.  

   Rytui išaušus, kaip įprasta gamtininkams, kilome anksti, tik šį kartą mus žadino ne žadintntuvai, o Dzūkijos nacionalinis paukštis – kukutis – kuris nuo anktsyvo ryto upsėjo greta stovyklavietės. Pirmosios dienos mokymams vykome į Raigardo slėnį prie Nemuno, greta Švendubrės kaimo. Čia kartojomomės per pavasarį išmoktas paukščių giesmes, diskutavome LPPA klausimais ir atlikome 1val. 40 min. trukmės maršrutinę laiko apskaitą (angl. „timed surveys“), kuri bus pateikta kartu su EBBA2 (European Breeding Bird Atlas 2) medžiaga. Be įprastų paukščių, čia dar stebėjome vapsvaėdį, jūrinius erelius, sketsakalį, žaliąją meletą, geltonąsias kieles, mažąsias žuvėdras, girdėjome dar du kukučius, o labiausiai pradžiugino giedantys du pilkųjų startų patinukai. Po pietų aplankėme Ūlos akį, Zervynų kaimą ir jo apylinkes bei Čepkelių raistą. Be nuostabių vaizdų dar stebėjome ir pilkąją meletą, klausėmės griežlių, žiogelių, o prie Čepkelių turėjome galimybę pasigrožėti ir ant medžio šakos tupinčiu kukučiu.

  Sekmadienio mokymams vykome į Merkio slėnį ties Nemuno ir Merkio santaka, Merkinės salomis ir Straujos intaku. Čia stebėjome jūrinius erelius,  urvinių kregždžių koloniją, tulžį, paprastąsias medšarkes, mažąsias ir upines žuvėdras bei kitus įprastus sparnuočius. Pradžiugino dar viena pilkoji starta, kuri aktyviai giedojo pačioje Merkinėje. Čia, taip pat, atlikome dar vieną maršrutinę laiko apskaitą skirtą EBBA2.

 Po pietų plačiau susipažinome su žalvarnių nykimo problematika Lietuvoje bei aplankėme vieną porą, kurią saugiu atstumu, per monoklius, turėjo galimybę apžiūrėti visi kursų dalyviai.

LOD dėkoja visiems 4P kursų dalyviams už aktyvumą ir norą tobulėti pavasarinės sesijos metu. Sekantį kartą susitiksime jau prasidėjus rudeninei migracijai – rugpjūčio antroje pusėje.

Nuotraukos 4P kursų dalyvių. 


Reti stebėjimai

2018-07-17
Ixobrychus minutus
2018-07-16
Motacilla citreola
2018-07-16
Milvus milvus
2018-07-15
Branta bernicla
2018-07-14
Motacilla citreola
2018-07-14
Motacilla cinerea LOFK
2018-07-13
Numenius phaeopus
2018-07-13
Motacilla citreola
2018-07-11
Motacilla citreola
2018-07-11
Clangula hyemalis