birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Naujienos

Daugiau dėmesio bus skiriama miesto paukščių monitoringui

Lietuvos ornitologų draugija bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe prisidės prie biologinės įvairovės apsaugos stiprinimo Vilniaus mieste. Vilniaus miesto savivaldybė įgyvendina „LIFE GreenMe5“ projektą, kurio metu miestas realizuos Žaliojo miesto susitarimo įsipareigojimus švaraus oro, vandens, triukšmo mažinimo, žiedinės ekonomikos ir perdirbimo skatinimo, bioįvairovės apsaugos srityse.

 


Pirmieji pavasario šaukliai jau Lietuvoje

Vasario 24 d. minima Vieversio diena. Vieversys - vienas iš pirmųjų sparnuočių, pavasarį sugrįžtančių į mūsų kraštą iš šiltųjų kraštų. Nuo seno vieversys yra laikomas pavasario šaukliu.

Šiais metais Lietuvos ornitologų draugija vieversį fiksavo dar vasario pradžioje, pirmieji pastebėti pajūryje. Atšilus orams palaipsniui vieversiai stebimi jau visoje Lietuvoje.


Kviečiame į talką!

Vasario 26 d. 9-12 val. Vilniaus mieste Bernardinų sode, Vilniaus Pilių parke, Kalnų parke valysime, remontuosime inkilus. 

Kviečiame prisijungti prie talkos. Registracija el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt


Įvyko aplinkosaugos NVO ir premjerės I. Šimonytės susitikimas: žadama inicijuoti tolimesnes diskusijas

Vasario 21 d. Lietuvos ornitologų draugija, Baltijos aplinkos forumas, Aplinkosaugos koalicija ir VšĮ „Žiedinė ekonomika” atstovai susitiko su premjere I. Šimonyte.

 


Kviečiame vaikus dalyvauti piešinių konkurse "Lietuvos paukščiai 2024"

Ne už kalnų - pavasaris! Paukščiai jau ruošiasi grįžti į savo gimtuosius kraštus. Ir vėl jie džiugins mus savo giesmėmis, skrydžiais ir žinoma nepaprastomis spalvomis. Pasitikime juos piešdami ir gamindami atvirukus! Kviečiame visas bendrojo lavinimo, pradinio, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti konkurse „Lietuvos paukščiai 2024“. Pasitelkiant įvairias piešimo technikas atskleiskite Lietuvos paukščių savitumą ir išskirtinumą. Skatinkite vaikų kūrybiškumą! 

Konkursą organizuoja – Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka
Partneris, rėmėjas - Lietuvos ornitologų draugija


2024 m. balandžio 20-21 d. organizuojamas LOD visuotinis narių susirinkimas

Informuojame, kad LOD visuotinis narių susirinkimas už 2023 metus organizuojamas 2024 m. balandžio 20-21 d., turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“, Kuršių g. 11, Kintai, Šilutės r. Nemuno deltoje vyksiančiame renginyje kviečiame ne tik visus narius senbūvius, bet ir naujai įstojusius narius dalyvauti, susipažinti su organizacijos projektais, veiklomis iš pirmų lūpų, pabendrauti su bendraminčiais LOD nariais. Susirinkimo metu nariams tradiciškai bus įteikiami kalendoriai, įvairūs leidiniai, o savanoriams įteiksime LOD savanorio ženkliuką.


Džiaugiamės sėkmingu projekto „LIFE Farms for Birds“ pristatymu

Džiaugiamės sėkmingu projekto „LIFE Farms for Birds“ pristatymu. Jo metu projekto partneriai – Lietuvos ornitologų draugija, Lietuvos aplinkosauginių ūkių asociacija (LAŪA), Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija – supažindino su atliktais pirmų projekto metų darbais. 


Kviečiame į projekto "LIFE Farms for Birds" pristatymą

Maloniai kviečiame į projekto „LIFE Farms for Birds“ pristatymą. Renginys vyks š. m. vasario 8 d., Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje (Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius). Dalyvius kviečiame registruotis nuoroda: https://forms.gle/TWiBFV7F21NthNvC6

 


Išsiųstas kreipimąsis eurokomisarams

Lietuvos aktyvios nevyriausybinės organizacijos išsiuntė bendrą kreipimąsi eurokomisarams - Virginijui Sinkevičiui, atsakingam už aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės politiką, ir Janusz Wojciechowski, atsakingam už žemės ūkio ir kaimo plėtros klausimus. Savo kreipimesi šalies aplinkosaugininkai akcentuoja pievų nykimo, tinkamos vandens telkinių apsaugos nuo galimos taršos, klimato kaitos ir kitas aplinkosaugines problemas, kylančias dėl vis intensyvėjančio Lietuvos žemės sektoriaus ir ilgametės žemės ūkio politikos. 

 

Nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų pozicija dėl ūkininkų protesto reikalavimų

Reaguodamos į ūkininkų protestus ir jų metu keliamus reikalavimus aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos šiuo raštu teikia savo poziciją.  Pilnavertiškai funkcionuojančios, neužterštos ir nenuskurdintos ekosistemos, jose tarpstanti biologinė įvairovė, švarus vanduo yra bendras mūsų visų viešasis gėris, todėl ieškant kompromiso tarp ūkininkų keliamų reikalavimų ir aplinkos apsaugos normų turi būti paisoma viešo intereso. Kompromisai turėtų būti daromi tik tuomet, kai numatomi sprendimai nedaro žalos gamtai, yra taikomi papildomi socialiniai saugikliai, užtikrinamas ekosistemų funkcionavimas bei apsauga nuo neigiamo poveikio.  


Reti stebėjimai

2024-02-28
Columba palumbus
2024-02-27
Turdus viscivorus
2024-02-25
Columba palumbus
2024-02-24
Falco tinnunculus
2024-02-25
Emberiza schoeniclus
2024-02-25
Panurus biarmicus
2024-02-25
Emberiza schoeniclus
2024-02-26
Lullula arborea
2024-02-26
Columba oenas
2024-02-21
Erithacus rubecula