birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Dalyvaukite, organizuokite, stebėkite masiškiausiame Metų ornitologijos įvykyje – Paukščių palydose! 2022 m.

Kaip ir kasmet, Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus gamtai neabejingus žmones bei paukščių stebėjimo entuziastus išlydėti migruojančius paukščius - š.m. spalio 1-2 dienomis vyks vienas svarbiausių ir masiškiausių metų ornitologijos renginių – Paukščių palydos (ang. EuroBirdwatch). Tūkstančiai žmonių iš keliasdešimt valstybių stebės ir registruos paukščius visoje Europoje – ne išimtis ir Lietuva, kurioje kasmet šimtai žmonių dalyvauja Paukščių palydose ir išlydi sparnuočius. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių sparnuočių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

 

Šiemet kaip ir pernai EuroBirdwatch koordinavimo centro vaidmenį atlieka Birdlife Slovakia (Slovakijos ornitologų draugija), į kurią suplauks visų šalių anketų duomenys, o vėliau visuomenei bus pristatyti apibendrinti rezultatai.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar švietimo įstaigose rengiamos pamokos, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą.

Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą. Taip pat draugijos svetainėje pateiksime ir kitų dalyvių planuojamų renginių informaciją. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų palydinčios paukščius regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, spalio 1-2 dienomis visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 2 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch) koordinavimo centrui.

LOD sekretoriatas planuoja organizuoti išvyką spalio 1 d. šeštadienį. Registraciją ir planuojamo renginio vietą paskelbsime trečiadienio popietę. 

Registruok renginį ->

Atsiųsk po renginio rezultatus ->

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/

VISI PALYDŲ RENGINIAI VYKSTANTYS LIETUVOJE:

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Dubysos regioninio parko gamtininkai organizuoja palydas

Kuršių nerijos nacionalinis parkas organizuoja palydas https://www.facebook.com/events/457237786368790

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos renginys informacija čia

Kamanų valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centras. Renginio informacija čia

 

Klaipėdos universitetas. Renginio informacija čia

     

Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos rengiamos palydos informacija čia


Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras. Informacija čia

Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Vištyčio RP grupė. Vištyčio regioninis parkas (Vištyčio miestelis ir šiaurinė Vištyčio ežero dalis – ornitologinė ekskursija).

Kretingos muziejus.

 

 

 


Reti stebėjimai

2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-03
Motacilla citreola
2023-06-03
Gavia arctica
2023-06-03
Anser serrirostris
2023-06-04
Saxicola rubicola
2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-04
Emberiza calandra
2023-06-04
Motacilla cinerea
2023-06-04
Acrocephalus dumetorum
2023-06-03
Motacilla cinerea