Savaitgalį vyko renginys „Žalia varna 2020“

Šių metų liepos 31 d., ir rugpjūčio 1 d. Druskininkų apylinkėse esančio Ašarėlio ež. pakrantėje būrys paukščiais besidominčių žmonių susirinko į tradicinį renginį „Žalia varna 2020“. Jį organizavo Lietuvos ornitologų draugija (LOD). Renginio pagrindinis tikslas – aptarti žalvarnių apsaugos problemas bei praktiniais darbais padėti šiems globaliai nykstantiems paukščiams. Į renginį susirinkę paukščių stebėtojai tuo pačiu aptaria ir kitų nykstančių sparnuočių apsaugos aktualijas. Be to, mažiau patyrę renginio dalyviai turi progą pagilinti savo ornitologines žinias, susipažinti su jiems dar nepažįstamomis sparnuočių rūšimis ir pabendrauti su bendraminčiais.

Iš viso į renginį atvyko 66 dalyviai (dvigubai daugiau nei pernai). Šaunu, kad renginį šiais metais aplankė daug jaunų šeimų, ne vien tik pavieniai paukščių stebėtojai. Šeštadienį vyko oficialus renginio atidarymas. Dalyvius pasveikino LOD nariai: Laimonas Šniaukšta ir Gediminas Petkus. Stovyklautojams buvo pristatyta renginio programa, veiklos. Po pristatymo vieni renginio dalyviai pėsčiomis ar automobiliais išvyko į žalvarnių paieškas, o kiti liko stovyklauti prie ežero.

Apie 17 val. iš stebėjimų sugrįžę renginio dalyviai tarpusavyje pasidalino įspūdžiais iš stebėjimų. Šiais metais visi žalvarnių paieškoje dalyvavusieji išpildė savo lūkesčius. Netoli stovyklavietės pavyko pamatyti net 7 žalvarnius. Taip pat buvo galima stebėti ir kitus retus paukščius – uldukus, sketsakalius ir žaliąsias meletas. Po įspūdžių pasidalinimo tiek profesionalai tiek mėgėjai dalyvavo „Aštriausios akies“ varžybose.

Po varžybų dalyviai kepė ant laužo LOD vaišintas gardžias dešreles, vakarieniavo.

Vakarinėje dalyje vyko paukščių stebėjimo turnyro „Žaibas“  ir „Aštriausios akies“ apdovanojimai, pranešimo „Žalvarniai Lietuvoje ir kitose šalyse“ pristatymas.

„Žaibas“ turnyrą laimėjo Antanas Petraška suregistravęs 57 paukščių rūšis. Antras buvo Saulius Medžionis (31), o trečias Edmundas Šniaukšta (26). Teleskopų varžybose „Aštrioji akis“ beveik visus žiedus teisingai nuskaitė profesionalai. Visi kaip susitarę iš 13 nuskaitė 12. Bendru, draugišku sutarimu buvo nuspręsta apdovanoti mėgėjus. Mėgėjams sekėsi gana gerai. Laimėjo Sigita Eigirdienė nuskaičiusi 12 žiedų. Antrąją vietą užėmė Tomas Jachimavičius ir Paulius Gružinskas nuskaitę po 9, o trečiąją užėmė Tadas Gružinskas teisingai nuskaitęs 8 žiedus.

Po apdovanojimų visi klausėsi Laimono Šniaukštos pranešimo „Žalvarniai Lietuvoje ir kitose šalyse“, o po pranešimo žiūrėjo filmus apie gamtą, gaudė naktinius drugius, ieškojo šikšnosparnių ar diskutavo prie laužo.

Sekmadienį dalis stovyklautojų išvyko lankyti Dzūkijos nacionalinį parką, Druskininkus, o kiti liko ilsėtis prie ežero.

Dėkojame VĮ Druskininkų miškų urėdijai už šio renginio paramą, o ypač, jos darbuotojui, miškininkui Audriui Norkūnui, kuris LOD narių tarpe, be jokios abejonės, yra daugiausia laiko ir energijos skyręs žalvarnio išsaugojimui pietinėje Lietuvoje. Neabejotinai jo pastangos nulėmė, kad mes dar galime Druskininkų apylinkėse grožėtis šiais nuostabiais paukščiais. Taip pat labai dėkojame LOD nariams Laimonui Šniaukštai ir Mildai Šniaukštienei, kurie taip pat prisideda prie šių retųjų paukščių apsaugos. Ir, be abejo, dėkojame visiems „Žalios varnos 2020“ dalyviams už bendras pastangas saugant žalvarnius Druskininkų apylinkėse.

 


Reti stebėjimai

2020-09-28
Aix sponsa
2020-09-28
Asio flammeus
2020-09-28
Circus macrourus
2020-09-27
Circus macrourus
2020-09-28
Anthus petrosus
2020-09-27
Phylloscopus inornatus
2020-09-25
Circaetus gallicus
2020-09-25
Anthus cervinus LOFK
2020-09-25
Calcarius lapponicus
2020-09-26
Anthus petrosus