Savaitgalį vyko paskutinieji “4P 2017” mokymai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 16-18 dienomis, 4P 2017 kursų dalyviai vyko į Lietuvos pajūrį, kur dalyvavo paskutinėje šių mokymų sesijoje, skirtoje jūros paukščių stebėjimui ir identifikacijai.

Vasario 16-osios rytą, pakiliomis šventinėmis nuotaikomis dalyviai pajudėjo iš skirtingų Lietuvos kraštų Kuršių Nerijos link. Po pietų susirinkę Juodkrantėje, netrukus pėsčiomis patraukėme link jūros, kur turėjome galimybę iš labai arti stebėti besimaitinančias viešnias iš šiaurės – ledines antis. Šeštadienio dieną leidome trijose skirtingose Nerijos vietose: stebėjome jūros paukščius ties Juodkrante ir Nida, o saulei leidžiantis apžvelgėme ir Kuršių mariose ties Juodkrante atsivėrusiose properšose besibūriuojančius vandens paukščius. Jūroje tądien matėme ledines antis, ausuotuosius kragus, kelias dešimtis rudakaklių narų, tačiau gausiausiai stebėjome antis nuodėgules, kurių būreliai nardė putojančiose jūros bangose. Mokymų dalyvius džiugino ne tik puikus saulėtas oras ir pasakiškai snieguotas Kuršių Nerijos peizažas, tačiau stebint paukščius nuo kopos, visai greta mūsų nusileido ir 6-ių sniegstarčių būrelis, kurį iš arti apžiūrėti turėjo galimybę visi kursų dalyviai.

   Šeštadienio vakarą ilsėtis nebuvo kada – kursų dalyvių laukė galutinis egzaminas. Nerimastingai vartydami paukščių pažinimo vadovus, užrašus ir klausydami paukščių balsų įrašų, dalyviai vienas po kito žengė prie kompiuteryje jau paruošto egzamino, kurio metu jiems prireikė atsiminti metų eigoje įgautas paukščių identifikacijos žinias. Egzaminas nebuvo lengvas, jame įprastų ir dažnų rūšių beveik nebuvo, o kursantai turėjo pažinti sudėtingas vandens paukščių, tilvikų, kirų, plėšriųjų, ir smulkiųjų giesmininkų rūšis. Susumavus testo rezultatus, visi aktyviai kursus lankę dalyviai (18) buvo apdovanoti LOD organizuotų 4P 2017 kursų marškinėliais ir oficialiais baigimo diplomais.

   Sekmadienį nuvykome į Kopgalį, kur klausėmės ledinių ančių pavasarinių balsų, stebėjome tuoktuvinius žaidimus, o tolėliau jūroje aptikome juodųjų ančių porelę. Nors Baltijos “pingvinų” (alkų ir narūnėlių) išvysti ir nepavyko, tačiau apsilankę atnaujintame jūrų muziejuje, stebėjome ne tik tikrus pingvinus, tačiau susipažinome ir su paslaptinguoju jūrų pasauliu bei  jo vandens fauna.

 

Netrukus bus skelbiama informacija naujos 4P kursų grupės rinkimui. Naujos grupės mokymai prasidės 2018 m. rudenį.

 

Mariaus Karlono ir Kristupo Pribušausko nuotraukos


Reti stebėjimai

2019-03-23
Milvus milvus
2019-03-22
Milvus milvus
2019-03-24
Milvus milvus
2019-03-23
Calcarius lapponicus
2019-03-23
Podiceps auritus
2019-03-22
Branta canadensis
2019-03-21
Milvus milvus
2019-03-20
Anser brachyrhynchus
2019-03-21
Anser erythropus
2019-03-20
Anser erythropus