birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Per paukščių palydas kviečiame atkreipti dėmesį į vėjo jėgaines

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį kviečiame visus, kurie norės savarankiškai palydėti paukščius, atkreipti dėmesį į elektrą gaminančias vėjo jėgaines (VEJ). Specialių stebėjimų neorganizuojame, nes jėgainės išsimėčiusios po visą šalį ir vienu renginių visų paukščiams svarbių vietų neapimsi: čia labai svarbus masiškumas, kuriuo ir pasižymi kasmetinės paukščių palydos. Be to, ir poveikis migruojantiems paukščiams gali būti nevienodas: nelygu jėgainė stovi jų migracijų kelyje pajūryje, Suvalkijos dirbamuose laukuose ar Vidurio Lietuvos kalvotose vietovėse. Iš tikro svarbu žinoti kas dedasi įvairiose šalies vietose. Todėl, išėję į gamtą pavieniui ar su draugų grupe, savo namų apylinkėse ar kelionės metu galime pasižiūrėti ar daug paukščių migruoja šalia įrengtų jėgainių ir kaip elgiasi čia traukiantys sparnuočiai. Šiuo atveju svarbu nurodyti:

-           netoliese VEJ pastebėtų migruojančių paukščių gausą ir, jei įmanoma, rūšinę sudėtį (pastaroji informacija nėra būtina)

-         kaip jie elgiasi atskridę arčiau veikiančių VEJ (aplenkia juos, kyla aukštys ar bando praskristi pro besisukančias generatorių mentes).

Jei šalia VEJ pavyktų aptikti žuvusius paukščius, apie tai reikia nedelsiant pranešti Lietuvos ornitologų draugijos būstinei, kur per paukščių palydas nuolatos budės ornitologas (prieš tai, aikšku suskaičiavusius žuvusius paukščius ir pageidautina, nustačius rūšį).

Pabaigoje norime priminti, kad visi, savarankiškai organizuojantys paukščių palydas, kviečiami registruotis LOD būstinėje. Čia taip pat galima gauti dalomisios medžiagos apie paukščius tokių renginių dalyviams.

]]>

Reti stebėjimai

2022-09-24
Acanthis cabaret
2022-09-27
Apus apus
2022-09-26
Anthus petrosus
2022-09-17
Stercorarius skua LOFK
2022-09-26
Circus macrourus
2022-09-24
Phalaropus fulicarius LOFK
2022-09-24
Phalaropus fulicarius LOFK
2022-09-26
Falco vespertinus
2022-09-20
Apus apus
2022-09-17
Apus apus