birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Padėkime kolegai iš Latvijos laimėti projekto finansavimą

   Pastaruoju metu Latvijoje labai sparčiai daugėja perinčių gulbių giesmininkių, kurios išstumia iki šiol karaliavusias gulbes nebyles. Siekiant stebėti ir kontroliuoti šį procesą, Latvijoje gulbės giesmininkės žieduojamos kakliniais žiedais, yra stebimas jų perėjimas ir jauniklių auginimas. Tuo užsiima mūsų kolega iš Latvijos ornitologų draugijos Dmitrijus Boiko.
 
   Gulbių giesmininkų žymėjimo spalviniais žiedais projektas pradėtas 2004 metais ir visą laiką jį finansavo Latvijos aplinkos apsaugos fondas. Tačiau 2010 m. jis skiriamą sumą sumažino 80%, o 2011 metais jau visiškai nefinansuos. Kad būtų galima toliau ir toliau vykdyti šį projektą, Dmitrijus nusprendė dalyvauti projektų konkurse www.labiedarbi.lv    
 
   Konkursui pateiktame projekte numatoma nuo kovo iki birželio vidurio ir nuo rugsėjo iki gruodžio atlikti migruojančių gulbių apskaitas, balandžio mėn. – skaičiuoti jų lizdus, stebėti anksčiau kakliniais žiedais sužieduotas gulbes giesmininke. Šiuos darbus Dmitrijus atliktų be jokio atlygio nes net ir laimėjus konkursą skiriamos sumos pakaktų tik padengti kuro išlaidas, kurios susidarys važinėjant po visą Latvijos teritoriją.
 
   Taigi, balsuokite už Dmitrijaus projektą!
 
   Balsavimas nemokamas! Norint atiduoti savo balsą už Dmitrijaus Boiko projektą, Jums reikia užsukti į internetinę svetainę www.labiedarbi.lv (ši nuoroda iškart sujungs su Dmitrijaus projekto aprašymu). Dešinėje pusėje, viršuje rasite lentelę su prašymu įrašyti jūsų mobilaus telefono numerį (rašyti reikia su tarptautiniu kodu: +370...). Įvedę numerį ir tai patvirtinę, po kelių sekundžių į nurodytą numerį gausite trumpąją žinutę su kodu. Šį reikia įrašyti į po telefono numeriu atsiradusį laukelį ir paspausti patvirtinimo mygtuką. Ir už tai jums nereiks mokėti!
 
   Pirmieji 4 projektai, kurie surinks didžiausia balsų skaičių, gaus finansavimą. Tad kad Dmitrijaus projektas patektų tarp lyderių, prašome ne tik patiems atiduoti už jį savo balsą, bet ir pakvieskite tai padaryti savo draugus, gimines ir artimuosius.
 
   Latvijos ornitologai dėkoja visiems jau balsavusiems!
]]>

Reti stebėjimai

2021-03-04
Anser albifrons
2021-03-04
Cygnus cygnus
2021-03-04
Columba palumbus
2021-03-04
Buteo lagopus
2021-03-04
Scolopax rusticola
2021-03-04
Phoenicurus ochruros
2021-03-03
Emberiza schoeniclus
2021-03-01
Tachybaptus ruficollis
2021-03-03
Emberiza schoeniclus
2021-03-03
Ardea alba