Naujienos

Kviečiame į Paukščių palydas! (atnaujinta)

Šių metų spalio 3-4 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio išlydėti išskrendančius paukščius. Šiais metais šiame renginyje dalyvauja apie 40 šalių paukščių skaičiavime.  Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 27– uosius metus.


Išleistas 2021 m. kalendorius "Didingieji girių paukščiai / Majestic forest birds"

Lietuvos ornitologų draugija išleido 2021 m. gamtos kalendorių „Didingieji girių paukščiai“. Kalendorius supažindina su retais, slaptingais, dydžiu ar išvaizda įsimintiniausiais mūsų girių sparnuočiais. Didelio formato, aukštos kokybės fotografijomis iliustruotas kalendorius galės tapti patalpų puošmena ir interjero elementu. Kalendoriaus matmenys  600 mm x 430 mm. Įsigyti šį puikų kalendorių galite mūsų elektroninėje parduotuvėje.


21-asis paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2020"

Paukščių stebėtojų ralis – tai nuo 2000 metų Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) organizuojamos tarptautinės varžybos, kurių metu dalyvių komandos tarpusavyje rungiasi, kuri per nustatytą laiką iš anksto numatytoje vietovėje pamatys daugiau paukščių rūšių, juos galima atpažinti ne tik pamačius, bet ir išgirdus balsą. 


Žvirblinė pelėda smalsauja kieme

Rudenį klajojančias žvirblines pelėdas vis dažniau galima sutikti joms neįprastose vietose – sodybose, gyvenvietėse ar net miestuose. Štai ir dabar vidurdienyje, plieskiant ryškiai saulei, ši judri ir smalsi pelėda Marcinkonyse klestelėjo ant šermukšnio šakos ties mūsų namo  langu.


Aplinkos ministerija klaidina dėl vandens paukščių medžioklės Žuvinto biosferos rezervate

Aplinkos ministerija klaidina visuomenę, jog Žuvinto, Amalvo ir Žaltyčio Paukščių apsaugai svarbioje teritorijoje draudžiama migruojančių paukščių medžioklė. Nuo sovietmečio laikų ornitologinio draustinio statusą turėjusiame Žaltyčio ežero draustinyje, kuriam naujame tvarkymo plane suteiktas botaninio-zoologinio draustinio statusas, teisiškai leidžiama vandens paukščių medžioklė. Nepaisant, jog daugiau nei 50 metų čia buvo saugomos migruojančių vandens paukščių sankaupos. Būtent taip medžioklę reglamentuoja specialių žemės naudojimo sąlygų botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose 79 straipsnio sąlygos.
 


LOD narių susirinkimas vyko rugsėjo 5-6 d. Nemuno deltoje

Kovo mėnesio pradžioje turėjęs įvykti, tačiau dėl COVID-19 grėsmės į rudenį nukeltas Lietuvos ornitologų draugijos narių visuotinis susirinkimas šiemet vyko paukščių rojumi vadinamoje Nemuno deltoje. Akivaizdu, jog vis dar tvyranti viruso grėsmė į Kintus pritraukė mažiau nei įprasta LOD narių – susirinkime dalyvavo 40 žmonių, tačiau 16 narių balsavus internetu buvo patvirtintos LOD finansinės ir veiklos ataskaitos, Kontrolės komisijos ir LOD tarybos ataskaitos bei LOD veiklos kryptys. Atsistatydinus vienam Kontrolės komisijos nariui, naujuoju nariu buvo išrinktas Vytautas Sabaliauskas.


Lietuvos ornitologų draugijos kartu su Žuvinto biosferos rezervato direkcijos bendra pozicija dėl vandens paukščių medžioklės jų apsaugai įsteigtoje teritorijoje

Lietuvos ornitologų draugijos kartu su Žuvinto biosferos rezervato direkcijos parengė bendrą poziciją dėl vandens paukščių medžioklės jų apsaugai įsteigtoje teritorijoje - Žuvinto biosferos rezervate. Saugomų paukščių medžioklės draudimas yra viena iš nedaugelio praktinių ir efektyvių priemonių, siekiant užtikrinti migruojančių sparnuočių apsaugą tuo tikslu saugomomis paskelbtose teritorijose. Leidus tokią medžioklę, kyla abejonių, ar iš tiesų siekiama realios paukščių apsaugos, nes deklaratyvus statuso suteikimas be svarbiausių medžiojamų paukščių apsaugos priemonių, negali užtikrinti migruojančių paukščių palankaus apsaugos statuso, kurių tarpe ir ten apsistojantys skaitlingi nemedžiojamų paukščių, pavyzdžiui, gervių, sankaupos.


2020 M. RUGSĖJO 05-06 D. ORGANIZUOJAMAS LOD NARIŲ VISUOTINIS SUSIRINKIMAS

LOD narių visuotinis susirinkimas (toliau – Susirinkimas) už 2019 metus organizuojamas 2020 m. rugsėjo 05-06 d., turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“, Kuršių g. 11, Kintai, Šilutės r. LOD narius, planuojančius dalyvauti Susirinkime kviečiame registruotis, užpildant registracijos anketą ir atsiunčiant ją el. p. justina@birdlife.lt iki 2020 m. rugpjūčio 31 d.


Rugpjūčio 24 d. - gandrų išskridimo diena

Jau ne vieną amžių Lietuvoje metų laikai yra siejami ir su gandru – dar ir dabar gyvas tikėjimas, kad po žiemos parskridęs gandras yra ateinančio pavasario simbolis, nes jo parnešta kielė, liaudiškai dar ledspira vadinama, savo smagiomis kojytėmis išspardo visus ledus. Vasaros pabaigoje besibūriuojantys gandrai – tai jau artėjančio rudens pranašai. Nuo seno yra sakoma, kad gandrai išskrenda per šventą Baltramiejų, rugpjūčio 24 d. Šv. Baltramiejus gyveno I amžiuje ir buvo vienas iš 12 apaštalų.


Savaitgalį vyko renginys „Žalia varna 2020“

Šių metų liepos 31 d., ir rugpjūčio 1 d. Druskininkų apylinkėse esančio Ašarėlio ež. pakrantėje būrys paukščiais besidominčių žmonių susirinko į tradicinį renginį „Žalia varna 2020“. Jį organizavo Lietuvos ornitologų draugija (LOD). 


Reti stebėjimai

2020-09-28
Aix sponsa
2020-09-28
Asio flammeus
2020-09-28
Circus macrourus
2020-09-27
Circus macrourus
2020-09-28
Anthus petrosus
2020-09-27
Phylloscopus inornatus
2020-09-25
Circaetus gallicus
2020-09-25
Anthus cervinus LOFK
2020-09-25
Calcarius lapponicus
2020-09-26
Anthus petrosus