Naujienos

Sausio 26 - 28 dieną dalyvauk paukščių skaičiavimo akcijoje „Paukščiai prie mano namų“

Šių metų sausio 26-28 dienomis Lietuvos ornitologų draugija rengia akciją „Paukščiai prie mano namų“, kurioje gali dalyvauti visi gamtai ir paukščiams neabejingi žmonės. Tikimės, kad tai taps tradiciniu kasmet organizuojamu žmogaus kaimynystėje žiemojančių paukščių surašymo renginiu, kurio metu surinkti duomenys leis įvertinti atskirų paukščių rūšių skaičiaus kaitą, o visuomenei suteiks galimybę stebėti sparnuočių gyvenimą ir geriau pažinti mūsų krašte žiemojančius paukščius. Šiais metais (2019) akcija skaičiuoja trečius metus. 


Nauji lizdai lauks sugrįžtančių juodųjų gandrų

Šie metai prasidėjo gerais darbais. Dėka gautos 2 proc. gyventojų pajamo mokesčio paramos Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) nariams atsirado galimybė atkurti iškritusius juodojo gandro lizdus. LOD narys Marijonas Mackevičius informavo sekretoriatą, jog  Aukštadvario miškuose du šių nykstančių paukščių  lizdai pernai metais iškrito dėl stiprių vasaros vėjų ir liūčių.  Kadangi juodųjų gandrų lizdaviečių iškėlimas yra viena iš draugijos prioritetinių veiklų, kuriai skiriama 2 proc. gyventojų parama, LOD nariai ėmėsi inciatyvos atkurti sunykusius lizdus, kuriuose juodieji gandrai perėjo jau daugiau nei dešimt metų. Tokiu atveju labai svarbus yra operatyvumas, kad pavasarį sugrįžę paukščiai jau rastų sutvarkytas lizdavietes. Priešingu atveju jie, neretai, pradeda blaškytis po aplinkinius miškus, taip apleisdami senąsias perimvietes.

 
 

12 - tojo Kalėdinio paukščių stebėjimo maratono rezultatai

Praėjusių metų gruodžio 24 – 31 dienomis jau dvyliktąjį kartą Lietuvos ornitologų draugija (LOD) pakvietė savo narius ir visus norinčius dalyvauti Kalėdiniame paukščių stebėjimo maratone. Šį Kalėdinį paukščių stebėjimo renginį organizavo ir duomenis tvarkė LOD nariai Rūta Kembrytė ir Povilas Ignatavičius. 2018 metus užbaigiančioje akcijoje sulaukėme didžiausio iki šiol dalyvių aktyvumo - 67 paukščių stebėtojai, kurių dauguma LOD nariai, užregistravo 118 skirtingų paukščių rūšių. Maratono metu stebėtojai aplankė 45 skirtingas savivaldybes Lietuvoje.


Klubas 250 – 2018 m. apžvalga

Visų pirma norėtume visus pakviesti ir šiais metais netik stebėti paukščius, bet ir registruoti savo stebėjimus šioje platforme. Nesvarbu ar Jūs ornitologas-mėgėjas, ar ornitologas-profesionalas, ar tiesiog paukščius stebintis žmogus – šis klubas puiki galimybė turėti kasmetinį savo stebimų paukščių sąrašą, jį palyginti su kitais stebėtojais. 


Praėjusį savaitgalį Kaune vyko 4P mokymai skirti kirų pažinimui

Praėjusį savaitgalį Kaune vyko antrieji 4P 2018-2019 grupės mokymai, skirti kirų ir vandens paukščių pažinimui. Žiemomis Kaune susitelkia tūkstančiai vandens paukščių ir kirų, todėl ši vieta suteikia puikias sąlygas gyvai susipažinti su minėtais sparnuočiais.


Žiemojančių vandens paukščių apskaitos 2018-2019 žiemą

Žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje jau tradicinė Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyva siekiant ne tik planuoti žiemojančių paukščių apsaugą, bet ir vertinant Vakarų Palearktikos vandens paukščių populiacijų gausą.

Pirmosios tarptautiniu mastu koordinuotos vandens paukščių apskaitos buvo surengtos dar 1967 metais. Tarptautinių vandens paukščių apskaitų (angl. International Waterbird Census (IWC)) informacija tapo svarbi vandens ir pelkių paukščių apsaugai visame pasaulyje. Lietuvoje apskaitas vykdome kiekvienais metais nuo 2010 metų, taigi šią žiemą suskaičiuosime žiemojančius vandens paukščius dešimtus metus iš
eilės


Su artėjančiomis šventėmis!


2019 m. kovo 16-17 d. vyks LOD narių visuotinis susirinkimas

LOD narių visuotinis susirinkimas (toliau – Susirinkimas) už 2018 metus vyks 2019 m. kovo 16-17 d. Kaune, viešbutyje "Magnus Hotel", adresu Vytauto pr. 25, Kaunas.

LOD narius, planuojančius dalyvauti Susirinkime kviečiame registruotis, užpildant registracijos anketą ir atsiunčiant ją el. p. justina@birdlife.lt iki 2019 m. vasario 28 d.


Kalėdinis paukščių stebėjimo maratonas 2018

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) jau 12-ą kartą visus kviečia dalyvauti Kalėdiniame paukščių stebėjimo maratone. Šioje akcijoje kviečiame dalyvauti visus – tiek patyrusius, tiek pradedančiuosius paukščių stebėtojus ar tiesiog žmones mylinčius paukščius. Nesvarbu ar pažįstate tik naminį žvirblį ir didžiąją zylę, ar galite atskirti skirtingus bukučių porūšius. Tai puiki proga metų pabaigos švenčių laikotarpiu ne tik pabūti kartu su artimaisiais, bet ir išeiti į gamtą bei užfiksuoti besikeičiančios gamtos akimirkas.


LOD išleido stalinį kalendorių

LOD išleido draugijos 30-mečiui skirtą stalinį kalendorių apie didžiausius atskirų rūšių pokyčius per paskutinius 30 metų.

2019 m. Lietuvos ornitologų draugija mini 30 metų sukaktį. Draugija buvo įkurta kaip savarankiška nacionalinė paukščių stebėtojų ir jų apsauga besirūpinančių žmonių organizacija, todėl šių metų kalendorius yra skiriamas svarbiausiems bei pastebimiausiems šio laikotarpio mūsų šalies paukščių pokyčiams apžvelgti. Išaugus stebėtojų skaičiui ir pagerėjus sparnuočių tyrimams, Lietuvos paukščių sąrašas gerokai padidėjo. Daugiausia tai lėmė nauji užregistruoti ir retai pas mus užklystantys migrantai. Tačiau pirmiausia rūpi, kas pasikeitė ilgesniam laikui (perėjimo ar žiemojimo metu) šalyje apsistojančių sparnuočių pasaulyje. Tie pokyčiai akivaizdžiai pastebimi, neretai džiuginantys, nes Lietuvoje įsikuria naujos paukščių rūšys. Dalis jų mūsų krašte tampa įprastais sparnuočiais. Bet neišvengiama ir netekčių (kartais labai skausmingų), nes sparčiai nyksta kadaise buvę įprasti ir visiems žinomi paukščiai.


Reti stebėjimai

2019-01-21
Branta leucopsis
2019-01-20
Fringilla montifringilla
2019-01-20
Turdus viscivorus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-20
Anas crecca
2019-01-20
Circus cyaneus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-19
Hydrocoloeus minutus
2019-01-19
Sturnus vulgaris
2019-01-19
Erithacus rubecula