Nauji lizdai lauks sugrįžtančių juodųjų gandrų

Šie metai prasidėjo gerais darbais. Dėka gautos 2 proc. gyventojų pajamo mokesčio paramos Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) nariams atsirado galimybė atkurti iškritusius juodojo gandro lizdus. LOD narys Marijonas Mackevičius informavo sekretoriatą, jog  Aukštadvario miškuose du šių nykstančių paukščių  lizdai pernai metais iškrito dėl stiprių vasaros vėjų ir liūčių.  Kadangi juodųjų gandrų lizdaviečių iškėlimas yra viena iš draugijos prioritetinių veiklų, kuriai skiriama 2 proc. gyventojų parama, LOD nariai ėmėsi inciatyvos atkurti sunykusius lizdus, kuriuose juodieji gandrai perėjo jau daugiau nei dešimt metų. Tokiu atveju labai svarbus yra operatyvumas, kad pavasarį sugrįžę paukščiai jau rastų sutvarkytas lizdavietes. Priešingu atveju jie, neretai, pradeda blaškytis po aplinkinius miškus, taip apleisdami senąsias perimvietes.

Dirbtinis lizdas. Dariaus Musteikio nuotrauka

Dirbtinis lizdas. Dariaus Musteikio nuotrauka

Kadangi šios paukščių rūšies viena iš nykimo priežasčių yra lizadaviečių trūkumas, tuo būdu LOD darbai buvo skirti siekiant pagerinti juodojo gandro perinčios populiacijos būklę šalyje. Tam buvo pagamintos tvirtos dirbtinės platformos, kurių iškėlimas pasiteisino šalies mastu Aplinkos ministerijos įgyvendintos projekto metu.   Dviejų iškritusių juodojo gandro lizdų atkūrimui  LOD skyrė 850 eurų. Lizdus pagamino LOD narys Darius Musteikis. Pernai sunykusias juodojo gandro lizdavietes parodė Marijonas Mackevičius, o dirbtinus lizdus įkėlė  Darius Musteikis ir Egidijus Adomaitis.

Kaip ir kiekvienai pelno nesiekiančiai organizacijai, Lietuvos ornitologų draugijai yra svarbi iš gyventojų bei verslo gaunama parama. Ji draugijos nariams suteikia galimybę savanoriškai įgyvendinti įvairios apimties svarbias paukščių apsaugos ir globos iniciatyvas. Dėl jų nusprendžiama visuotiniame draugijos narių susirinkime.
Tačiau kol kas, lyginant su socialiniu ar gyvūnų globos sektoriais, gamtinės organizacijos gauna santykinai nedidelę paramą, kas stipriai apriboja gamtosauginių iniciatyvų įgyvendinimo galimybes. Todėl visus kviečiame visus paremti Lietuvos ornitologų draugiją skiriant gautos 2 proc. gyventojų pajamo mokesčio dalį, taip sudarant galimybes įgyvendinti daugiau paukščių apsaugai skirtų veiklų.  

---------------------------------------------------------------------------------------------

Parama skiriant 2% nuo GPM

Pagal LR Labdaros ir paramos įstatymą galite paremti LOD, paskirdami 2% nuo valstybei sumokėtos pajamų mokesčio sumos. Tai galimybė Lietuvos piliečiui pačiam nuspręsti kaip turėtų būti panaudojami 2% nuo valstybei sumokėtos pajamų mokesčio sumos.

  • Norint paskirti paramą LOD iniciatyvoms FR0512 formą reikia pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).
  • Patogiausias būdas pateikti prašymą - prisijungus prie VMI Elektroninės deklaravimo sistemos. Visa aktuali informacija apie FR0512 pildymą ir pateikimą - VMI interneto svetainėje. 
  • Užpildytą formą būtina pateikti iki 2019 m. gegužės 1 d.

 

Draugijos rekvizitai:

Lietuvos ornitologų draugija 
Įm. kodas 191692933 
Adresas: Naugarduko g. 47–3, LT-03208, Vilnius 
Sąskaita paramai: LT787300010071486100 
Bankas: AB Swedbank

Daugiau apie paramą rasite draugijos svetainėje: http://www.birdlife.lt/paremk


Reti stebėjimai

2019-10-19
Phalaropus fulicarius LOFK
2019-10-20
Branta ruficollis
2019-10-20
Podiceps auritus
2019-10-20
Anthus petrosus
2019-10-20
Podiceps auritus
2019-10-18
Anthus petrosus
2019-10-18
Corvus corone LOFK
2019-10-20
Milvus milvus
2019-10-19
Sitta europaea asiatica LOFK
2019-10-19
Anthus petrosus