Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute minėta Tarptautinė paukščių diena

Balandžio 1 dieną pasaulyje minima Tarptautinė paukščių diena. Prieš 105 metus balandžio 1 d. buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija, kurioje išdėstomi pagrindiniai paukščių apsaugos ir nykstančių rūšių išsaugojimo principai laukinėje gamtoje. Konvencijos įgyvendinimo principuose nusakomos ribojimo ir draudimo priemonės, kurių pagrindinis – paukščių rezervatų kūrimas. Daugelyje valstybių laikomasi tradicijų šią dieną supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus.

Šiandieną Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto darbuotojai kartu su Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) atstovais iškėlė inkilus šalia Instituto esančiame miške. „Šią dieną minime neatsitiktinai. Tai simbolinė akcija, kurios metu stengiamės diegti darnios aplinkos principus, rūpintis supančia aplinka“, - sakė Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Lietuvos ornitologų draugijos atstovai džiaugiasi tokia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto iniciatyva ir tikisi bendradarbiauti ateityje. „Lietuvos ornitologų draugija skatina žmonės domėtis paukščiais ir atsakingai juos prižiūrėti. Visos iniciatyvos, kuriomis siekiama padėti sparnuočiams yra sveikintinos. Džiaugiamės galėdami minėti šią gražią ir pavasarišką šventę kartu su Instituto kolektyvu“, - teigė Lietuvos ornitogolų draugijos atstovas Dainius Špukas.

Instituto Patologinių anatominių ir histologinių tyrimų skyriaus duomenimis per metus ištiriama 350 laukinių paukščių (didžiųjų gulbių, didžiųjų ančių, laukių, rudagalvių kryklių). Sparnuočiai tiriami paukščių gripo, Niukastlio ligos atžvilgiu. Tyrimų duomenimis, ligos atvejų nebuvo nustatyta.

Instituto darbuotojai ne tik tiria sparnuočių ligas, bet ir rūpinasi jų gerove. Žiemą Instituto darbuotojų įrengtose lesyklose lankosi kėkštai, čivyliai, zylės, geniai, žvirbliai, sniegenos.

 „Ši diena turėtų būti aktuali kiekvienam. Malonu pavasarį išgirsti paukštelių čiulbėjimą, o žiemą pamatyti apsėstą čiauškančią lesyklą. Saugodami, padėdami ir globodami paukštelius turime mažytę dalelę gyvosios gamtos šalia savęs“, - tvirtino akcijoje dalyvavę darbuotojai.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto informacija

]]>

Reti stebėjimai

2020-08-04
Falco columbarius
2020-08-01
Falco columbarius
2020-08-02
Circus cyaneus
2020-07-21
**NAUJA RUŠIS/NEW SPECIES**
2020-07-28
Branta canadensis
2020-07-28
Phalaropus lobatus
2020-07-28
Calidris falcinellus
2020-07-28
Falco vespertinus
2020-07-23
Athene noctua LOFK
2020-07-27
Motacilla cinerea LOFK