LOD parengė pirmąjį Lietuvoje gidą paukščių stebėtojams

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) Šilutės savivaldybės užsakymu parengė ir išleido pirmąjį šalyje vadovą paukščių stebėtojams. Jo pagrindinis tikslas – skatinti ornitologinį turizmą Lietuvoje. Šiame leidinyje detaliai aprašomos geriausios vietos ir taktika paukščiams stebėti Nemuno deltos regione. Leidinys skirtas visiems paukščiais besidomintiems žmonėms bei turizmo operatoriams, norintiems praturtinti savo išvykas nepamirštamomis akimirkomis paukščių rojumi tituluojamoje Nemuno deltoje. Tai neabejotinai yra geriausia vieta Lietuvoje paukščiams stebėti. Čia peri didžioji dalis Lietuvoje aptinkamų paukščių rūšių, o migracijų metu šis regionas tampa viena pagrindinių poilsio vietų milijonams migruojančių sparnuočių.

Norint pažinti lietuvišką gamtą, reikalingos specifinės žinios, geras gamtos interpretavimas. Šis leidinys būtent ir skirtas perduoti tas specifines žinias ir paraginti tiek turistus atvykti į mūsų kraštą, tiek turizmo paslaugų teikėjus atsigręžti į didžiulį Lietuvos turizmo potencialą turinčią gamtą. Mūsų šalis – dar neatrastas kraštas paukščių mylėtojams. Todėl šis leidinys yra viena iš priemonių, kuriomis siekiama skatinti gamtinį bei darnų turizmą Nemuno deltoje ir visoje Lietuvoje. Būtina prisiminti, jog gamtinis turizmas labai glaudžiai siejasi su gamtosauga, paukščių ir jų buveinių išsaugojimu.

Leidinio autorius – LOD darbuotojas Marius Karlonas. Jis jau ne vienerius metus domisi ornitologinio turizmo perspektyvomis Lietuvoje, o pastaraisiais metais dirba gidu iš užsienio į mūsų šalį atvykstančių paukščių stebėtojų grupėms, taip siekdamas svečius supažindinti su pas mus sutinkamomis paukščių rūšimis.

Kadangi vadovas išleistas dviem – lietuvių ir anglų – kalbomis, jis skirtas ne tik iš užsienio atvykstantiems paukščių stebėtojams, bet ir Lietuvos gyventojams, kurie, norėdami pažinti Nemuno deltos paukščių pasaulį, šiame leidinyje suras aktualią informaciją.

Pirmasis leidinio „Paukščių stebėjimo gidas Nemuno deltos regione” oficialus pristatymas vyks šį trečiadienį, sausio 17 d., 13 val. Šilutės turizmo informacijos centre. Renginyje kviečiami dalyvauti visi paukščių ir gamtos mylėtojai, o ypač – turizmo paslaugas teikiančių ar planuojančių teikti įmonių atstovai, gidai.

Dar vienas leidinio pristatymas planuojamas Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose parodos „Adventur 2018” metu – sausio 28 d. (sekmadienį), 11.20 val. 3 salės galerijoje, „Autentiškos Lietuvos“ scenoje.

Leidinys išleistas, įgyvendinant projektą „LIFE Viva Grass”. Leidinį bus galima gauti užpildžius anketą (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgWTjpIv_3HXRYIrjjb17BWv5m1usA-hA4lsVHXls9V2IoQA/viewform) pristatymų metu, vėliau tikslinio platinimo vietos bus skelbiamos el. puslapyje www.vivagrass.eu/lt.


Reti stebėjimai

2019-01-21
Branta leucopsis
2019-01-20
Fringilla montifringilla
2019-01-20
Turdus viscivorus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-20
Anas crecca
2019-01-20
Circus cyaneus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-19
Hydrocoloeus minutus
2019-01-19
Sturnus vulgaris
2019-01-19
Erithacus rubecula