birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Lietuvos ornitologų draugija organizavo mokymus ir seminarus

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdydama projektą "Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebržos slėnyje" Nr. LT-PL-1R-056 organizavo mokymus ir seminarus. LOD kvietė pedagogus, saugomų teritorijų direkcijų darbuotojus, turizmo sektoriaus atstovus ir kitus suinteresuotus asmenis susipažinti su ornitologinio turizmo galimybėmis pietų Lietuvoje (Dzūkijos regione). Seminaruose-mokymuose buvo pristatyta kompleksine ornitologinio turizmo internetine platforma ir jos techninės galimybės, pristatyti gamtiniai-ornitologiniai maršrutai, pasidalinta patirtis. Tam buvo surengti dviejų dienų mokymai turizmo sektoriaus atstovams: savivaldybių ir jų turizmo informacinių centrų ir saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams, kaimo turizmo sodybų savininkams. Per seminarus buvo siekiama suteikti būtinų žinių populiarinant gamtinį turizmą projekto regione. Pirmieji turizmo sektoriaus mokymai vyko 2018 m. gegužės 18 ir 19 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke. Seminaras vyko Burokaraistėlėje viešbutyje – kaimo turizmo sodyboje „Vila Ūla“. Pirmąją dieną projekto darbuotojai ir seminaro svečiai skaitė pranešimus diskutavo, dalinosi gerąja patirtimi. Po pranešimų 30 seminaro dalyvių keliavo į Merkinę ir jos apylinkes. Sekančią dieną buvo lankomasi Žuvinto biosferos rezervate, Niedaus ornitologiniame draustinyje ir Dzūkijos nacionaliniame parke.

Paukščių stebėjimas Nemuno salose ties Lipliūnais

Paukščių stebėjimas Dusios ežere Metelių regioniniame parke

Antrasis dviejų dienų seminaras vyko birželio 29-30 dienomis Bebros nacionaliniame parke. Išvykos metu susipažinome su Bebros nacionalinio parko gamtinėmis vertybėmis, pasidalinome patirtimi organizuojant renginius, gamtinį turizmą. 20 ekskursijos dalyvių stebėjo saugomas meldines nendrinukes, juoduosius gandrus, didijį erelį rėksnį, baltasparnes, juodąsiais ir baltaskruostes žuvėdras. Nacionaliniame parke lankėmės keletoje maršrutų kurie pritaikyti keliauti gamta ir pažinti ją. Bebros nacionalinio parko direkcijoje projekto partneriai supažindino su infrastruktūra gamtinio turizmo veiklai vykdyti.

Bebros nacionalinio parko edukacijų vadovas Cezary Werpachowski pasakoja apie nacionalinį parką

Bebros nacionalinis parkas, viksvinės pievos. Meldinių nendrinukių stebėjimas, klausymasis patinų giesmių

Infrastruktūros (bokštelių, stendų, takų) pritaikytos paukščių stebėjimui lankymas

Dar du vienos dienos mokymai Dzūkijoje buvo surengti mokytojams, kurie buvo supažindinti su Dzūkijos ornitologiniu ir kitu gamtiniu paveldu, pabrėžiant jo patrauklumą ir svarbą mokinių edukacijai. Pedagogams buvo surengti praktiniai mokymai vertingiausiuose Dzūkijos paukščių stebėjimo vietose.

Pirmieji mokymai pedagogams vyko 2018 m. gegužės 04 d.  Alytuje (teorinė dalis ir pranešimai) kavinėje „Prieplauka“. Praktinė dalis „Paukščių pažinimas ir naujų maršrutų pritaikymas, edukacijoms, ekskursijoms, paukščių stebėjimams“ vyks Žuvinto biosferos rezervato apylinkėse, Niedaus ornitologiniame draustinyje.

Visi seminarų-mokymų dalyviai gavo specialius projekto maišelius, atšvaitus, žemėlapius

Paukščių stebėjimas Žuvinto biosferos rezervate

Antrieji mokymai vyko gegužės 18 d. Pirčiupių k. (teorinė dalis ir pranešimai) restorane „Pirčiupių karčema“. Praktinė dalis „Paukščių pažinimas ir naujų maršrutų pritaikymas, edukacijoms, ekskursijoms, paukščių stebėjimams“ vyks Papio ornitologiniame draustinyje, Paluknio pievose, Rūdininkų girioje, Dzūkijos nacionaliniame parke.

Teorinė dalis ir pranešimai

Praktiniai mokymai pedagogams Papio ornitologiniame draustinyje

Praktiniai mokymai Paluknio pievose

Seminarai-mokymai organizuojami įgyvendinant ES Europos regioninės plėtros fondo finansavimo programos „Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo programa“ projektą "Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebržos slėnyje" Nr. LT-PL-1R-056.

 


Reti stebėjimai

2024-03-28
Sylvia atricapilla
2024-03-27
Branta bernicla
2024-03-27
Anser brachyrhynchus
2024-03-27
Sylvia atricapilla
2024-03-26
Aix galericulata
2024-03-26
Aegithalos caudatus europaeus
2024-03-25
Anser brachyrhynchus
2024-03-24
Aythya nyroca
2024-03-24
Anser brachyrhynchus
2024-03-24
Anser brachyrhynchus