birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Kviečiame palydėti paukščius "Paukščių palydos 2012"

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį – 6-7 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius. Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos šalių stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija, kurios partnerė mūsų šalyje yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį.

Jau daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Paukščių palydos. Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Paukščių palydos. Nerijaus Žitkevičiaus nuotrauka

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą. Renginį reikėtų užregistruoti el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą.

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologinių požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną aplankėme Kenos žuvininkystės tvenkinius, šie metai netaps išimtimi ir taip pat bus organizuojama išvyka į ne mažiau įdomią teritoriją Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje www.birdlife.lt, sekite naujienas!

Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keleta jųrūšių. Taigi,  pirmąjį spalio savaitgalį visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti anketą ir iki spalio 7 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu lod@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch12) koordinavimo centrui, kuris šiais metais yra Čekijoje. Čekijos ornitologų draugija (Czech Society for Ornithology (CSO)).

RENGINIO REGISTRAVIMO ANKETA
STEBĖJIMŲ PATEIKIMO FORMA

Faktai:
Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International
Lietuvoje Paukščių palydas nuo 1994 m. organizuoja Lietuvos ornitologų draugija
2011 m. Paukščių palydose dalyvavo daugiau nei 80.000 įvairaus amžiaus žmonių. Net 37 Europos ir Vidurio Azijos šalys stebėjo regioną paliekančių paukščių migraciją
Praėjusiais metais Lietuvoje buvo surengta 26 paukščių palydų renginiai, kuriuose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – 1.800 stebėtojai! Į šiltuosius kraštus išlydėjome daugiau nei 100.000 sparnuočių! Gausiausiai skrido mėlynosios zylės- 20.571, paprastosios pempės- 15.601 ir paprastieji kikiliai- 11.907.


 

Foto įspūdžiai

2011 m. Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. I. Budzeikatės nuotrauka

2011 m. Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. I. Budzeikatės nuotrauka

2011 m. Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. I. Budzeikatės nuotrauka

2011 m. Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. I. Budzeikatės nuotrauka

2011 m. Paukščių palydos Kenos žuvininkystės tvenkiniuose. I. Budzeikatės nuotrauka

]]>

Reti stebėjimai

2022-01-17
Aquila chrysaetos
2022-01-17
Falco columbarius
2022-01-18
Cygnus cygnus
2022-01-18
Erithacus rubecula
2022-01-18
Cinclus cinclus
2022-01-18
Falco columbarius
2022-01-18
Cinclus cinclus
2022-01-17
Turdus viscivorus
2022-01-06
Columba palumbus
2022-01-06
Columba palumbus