birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Kviečiame į Paukščių palydas! (atnaujinta)

Šių metų spalio 3-4 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio išlydėti išskrendančius paukščius. Šiais metais šiame renginyje dalyvauja apie 40 šalių paukščių skaičiavime.  Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 27– uosius metus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar švietimo įstaigose rengiamos pamokos, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą.

Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą

Organizuojant renginius ar dalyvaujant juose prašome laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl Koronoviruso infekcijos COVID-19  https://sam.lrv.lt/koronavirusas

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologiniu požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną organizavome Birvėtos žuvininkystės tvenkiniuose. Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje www.birdlife.lt, sekite naujienas!

Taip pat draugijos svetainėje pateiksime ir kitų dalyvių planuojamų renginių informaciją. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų palydinčios paukščius regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, spalio 3-4 dienomis visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 4 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch) koordinavimo centrui, kurio funkcijas šiais metais vykdo Slovakija.

Registruok renginį ->

Atsiųsk po renginio rezultatus ->

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/

 

VISI PALYDŲ RENGINIAI VYKSTANTYS LIETUVOJE:

 Renginys vyks spalio 2 d. skirtas moksleiviams.

 Kretingos muziejus. Renginys vyks spalio 2 d.

   Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

 Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

 

 Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

 Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

Renginys vyks spalio 3 d. Plačiau skaitykite čia

 

 Renginys vyks spalio 4 d. Plačiau skaitykite čia

 

 


Reti stebėjimai

2021-11-27
Ciconia ciconia
2021-11-27
Melanitta nigra
2021-11-26
Grus grus
2021-11-26
Linaria flavirostris
2021-11-24
Grus grus
2021-11-24
Phylloscopus collybita
2021-11-23
Motacilla alba
2021-11-23
Grus grus
2021-11-23
Haematopus ostralegus
2021-11-21
Ciconia ciconia