Kviečiame į Paukščių palydas! (Atnaujinta 2019-10-02)

 

Šių metų spalio 5-6 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), kuri šiais metais švenčia 30 metų sukaktį tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio išlydėti išskrendančius paukščius. Šiais metais šiame renginyje dalyvauja 43 šalys paukščių skaičiavime.  Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 26– uosius metus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar švietimo įstaigose rengiamos pamokos, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą.

 Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologiniu požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną organziavome kartu su Žuvinto biosferos rezarvato direkcija. Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje www.birdlife.lt, sekite naujienas!

Taip pat draugijos svetainėje pateiksime ir kitų dalyvių planuojamų renginių informaciją. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų palydinčios paukščius regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, spalio 5-6 dienomis visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 6 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch) koordinavimo centrui, kurio funkcijas šiais metais vykdo Slovakija.

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/

Faktai:

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“. Šiais metais palydos 26-tosios.

Daugiausia renginių 2018 m. suorganizuota Nyderlanduose – 158, Vengrijoje – 140, Lenkijoje – 88

Daugiausia paukščių suskaičiuota Nyderlanduose – 1 343 440, Švedijoje – 794 172, Vengrijoje -707 315

Gausiausiai pernai skrido bendrai kikiliai – 1 148 362, paprastieji varnėnai – 1 025 318, baltaskruostės berniklės – 590 104 Lietuvoje Paukščių palydas nuo 1994 m. organizuoja Lietuvos ornitologų draugija.

Lietuvoje palydų metu gausiausiai migruojančios paukščių rūšys:

2014

2015

2016

2017

2018

Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

Ilgauodegė zylė

Mėlynoji zylė

Mėlynoji zylė

Paprastoji pempė

Didžioji zylė

Didžioji zylė

Paprastasis varnėnas

Didžioji zylė

Paprastasis varnėnas

Paprastasis varnėnas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRANEŠK MUMS APIE SAVO RENGINĮ

ATSIŲSK REZULTATUS

 

VISI PALYDŲ RENGINIAI VYKSTANTYS LIETUVOJE:

 

 Daugiau informacijos rasite čia.

  Daugiau informacijos rasite čia.

     Paskaita info čia

Daugiau informacijos rasite čia.

 Daugiau informacijos rasite čia.

Daugiau informacijos čia.

Daugiau informacijos čia.

 Daugiau informacijos čia.

Daugiau informacijos čia

Daugiau informacijos čia

 

KAUNO PANEMUNĖS BENDRUOMENĖ. Daugiau informacijos rasite čia

 

 Kretingos muziejus. Daugiau informacijos čia.

 

 

 


Reti stebėjimai

2020-07-07
Ixobrychus minutus
2020-07-03
Microcarbo pygmeus LOFK
2020-07-06
Circus cyaneus
2020-07-06
Acrocephalus dumetorum
2020-07-05
Acrocephalus dumetorum
2020-07-05
Upupa epops
2020-07-02
Emberiza calandra
2020-07-04
Emberiza calandra
2020-07-02
Ixobrychus minutus
2020-07-02
Lanius excubitor