Kviečiame aplankyti Lietuvos ornitologų draugijos stendą parodoje ADVENTUR 2018

Tetervinai. Eugenijaus Drobelio nuotrauka

PAŽINKIME GAMTĄ KARTU!

Sausio 26-28 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyks Tarptautinio turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2018. Šioje parodoje dalyvaus ir Lietuvos ornitologų draugija (LOD). 4 salėje  organizacija pristatys projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebžos slėnyje”, Nr. LT-PL-1R-056, kuris finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Šioje parodoje LOD stende supažindinama su išlikusiomis natūraliomis laukinės gamtos salomis, supamomis urbanizuoto kraštovaizdžio, kur dar gali išvysti ypač turtingą pirmapradį gamtos pasaulį. Parodoje pristatomos Dzūkijoje ir šalimais Lenkijoje Bebros upės slėnyje, Jotvingių gyventose žemėse, esančios išskirtinės saugomos ir ornitologiniu požiūriu vertingos teritorijos. Parodoje eksponuojamose fotografijose ir filmų fragmentuose sustabdytos gamtos akimirkos iš Čepkelių raisto, Dainavos ir Rūdninkų girių, Žuvinto ežero apylinkių, Bebros upės pelkynų ir kitų vietovių. Tai kvietimas keliauti ir pažinti savo kraštą, kad siekis išsaugoti gamtos vertybes įgytų visiems suvokiamą prasmę.

Aplankę stendą galėsite susipažinti ne tik su Dzūkijos ir Biebžos regiono gamtos vertybėmis, bet ir pabendrauti su žymiausiais Lietuvos gamtininkais ir ornitologais.

Išskirtinai penktadienį sausio 26 d. žymus Lietuvos gamtos fotografas ir operatorius LOD narys Jonas Bilinskas LOD stende papasakos apie pramoginę gamtos fotografiją (kaip etiškai fotografuoti gyvūnus, nedarant jiems žalos). Taip pat supažindins su specialia fotografavimui skirta technika ir maskuotėmis.

Vieta: 4 salė LOD stendas

Jonas Bilinskas

Išskirtinai šeštadienį sausio 27 d. 14:00 – 15:00 vienas žymiausių Lietuvos gamtos fotografų, LOD Tarybos narys Marius Čepulis skaitys pranešimą ,,Gamtos fotografija pagal Marių Čepulį"

Vieta: 1 salės „Atrask pasaulį“ scena.

Pranešimo aprašymas

Marius Čepulis

Išskirtinai sekmadienį sausio 28 d. 11:20 - 11:50 LOD darbuotojas Marius Karlonas pristatys pirmąjį Lietuvoje ornitologinio turizmo gidą  „Paukščių stebėjimo gidas Nemuno deltos regione”. Knygos autorių pakalbinti ir daugiau apie ornitologinį turizmą sužinoti bus galima visomis parodos dienomis Lietuvos ornitologų draugijos stende 4 salėje.

Pranešimo vieta: 3 salės galerija „AUTENTIŠKA LIETUVA“ scena.

Pranešimo aprašymas

Marius Karlonas

Penktadienį ir šeštadienį 4 salėje LOD stende gamtos filmus pristatys gamtininkas, ornitologas, režisierius Eugenijus Drobelis.

Visomis dienomis LOD stende apie draugijos veiklą, leidinius papasakos ornitologas, LOD direktorius Liutauras Raudonikis

Liutauras Raudonikis ir Eugenijus Drobelis

Besidomintys paukščių stebėjimu ar gamtinėmis ekskursijomis, LOD stende galės įsigyti knygas, skirtas Lietuvos paukščių pažinimui

 

 

 

 

 

 


Reti stebėjimai

2019-01-21
Branta leucopsis
2019-01-20
Fringilla montifringilla
2019-01-20
Turdus viscivorus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-20
Anas crecca
2019-01-20
Circus cyaneus
2019-01-20
Ardea alba
2019-01-19
Hydrocoloeus minutus
2019-01-19
Sturnus vulgaris
2019-01-19
Erithacus rubecula