birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Į Kretuono paežerės pievas susirinkusių talkininkų neišgąsdino lietus

Praėjusį šeštadienį į talką Kretuono paežerės pievose susirinkęs gausus talkininkų būrys nustebino energingu ir pasiaukojančiu darbu. Nepaisant po pietų prasidėjusio stiproko lietaus, per pusdienį pavyko iškirsti krūmų atžalas ir aukštus žolynus beveik 10 ha pievų plote, šakas sukraunant į krūvas. Šiame, valstybei priklausančiame Rėškutėnų pievų plote pernai LOD iškirto suvešėjusius krūmynus ir įsipareigojo ateityje jį prižiūrėti. Ir pati pradžia yra tikrai sėkminga, o pasiekti rezultatai įkvepia tolimesniems darbams.

LOD sekretoriato darbuotojai nesitikėjo tokių darbo rezultatų, kas būtų neįmanoma be intensyviai dirbti nusiteikusių ir net per lietų entuziazmo nepraradusių talkininkų. Nors oro prognozė nieko gero nežadėjo, į į Rėškutėnų pievas susirinko įvairaus amžiaus ir įvairias organizacijas atstovaujantys gamtininkai, kai kurie jų atvykę ir su šeimos nariais. Be LOD narių, talkoje dalyvavo Baltijos aplinkos forumo, Lietuvos arboristikos centro darbuotojai.  
Talka Rėškutėnų pievose parodė, kad remiantis net ir vien gamtininkų entuziazmu savanoriškų darbų dėka galima nuveikti reikšmingus gamtosaugos prasme darbus. Todėl dar kartą dėkojame visiems talkininkams už nuoširdų ir energingą darbą varkant vertingas Kretuono paežerės pievas!
Atskirai norime padėkoti Lietuvos gamtos fondui ir Baltijos aplinkos forumui už suteiktą krūmų pjovimo techniką, o taip pat Rimui Nalivaikai ir Algiui Daveniui, kurie atsivežė nuosavus motorinius pjūklus.
Renkasi talkininkai prie Kretuonos paežerės pievų. Nuotraukos autorius Gediminas Petkus
Darbo daug o dar tik pradžia. Nuotraukos autorius Liutauras Raudonikis
Renkamos krūmynų atžalos. Nuotraukos autorius Liutauras Raudonikis
Talkininkai. Nuotraukos autorius Rimantas Nalivaika
 
 
]]>

Reti stebėjimai

2022-08-07
Circus cyaneus
2022-08-06
Sterna paradisaea
2022-08-06
Ichthyaetus melanocephalus
2022-08-01
Bubo bubo
2022-08-04
Emberiza calandra
2022-08-04
Tringa stagnatilis
2022-08-02
Melanitta fusca
2022-08-04
Phalaropus lobatus
2022-07-29
Circaetus gallicus
2022-07-30
Netta rufina