birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Dubysos maratonas

2009 metų gegužės 22 – 24 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Dubysos regioninio parko direkcija organizuoja 24 valandų paukščių stebėjimo maratoną "Dubysa 2009". 

Tai naujo pobūdžio paukščių stebėtojų varžybos, kurių metu susiskirstę į komandas ar pavieniui paukščių stebėtojai varžysis, kam per 24 valandas numatytoje teritorijoje pavyks užregistruos kuo daugiau paukščių rūšių. Nuo LOD rudenį pajūryje organizuojamo paukščių ralio, paukščių stebėjimo maratonas skirsis tuo, kad vyks palyginti nedidelėje teritorijoje ir truks parą laiko. Norime priminti, kad šios varžybos yra LOD šiais metais pradedamo organizuoti Sportinės ornitologijos čempionato dalis ir šių varžybų dalyvių rezultatai bus skaičiuojami skelbiant čempionato nugalėtoją.

Varžybų teritroija

Varžybos vyks Dubysos regioninio parko teritorijoje ir papildomai galima apsilankyti Raseinių žuvininkystės tvenkinių teritorijoje ties kaimo turizmo sodyba ,,Karpynė" bei Blinstrubiškio miško biosferos poligone. Dalyviai savarankiškai renkasi keliavimo maršrutą ir poilsio stoteles, tačiau registruoja tik minėtosiose teritorijose stebėtus paukščius.

Dalyvavimas

24 valandų paukščių stebėjimo maratone "Dubysa 2009" gali dalyvauti visi paukščių stebėtojai, nepriklausomai nuo amžiaus ir paukščių stebėjimo patirties. Varžybose gali dalyvauti tiek komandos po 2-4 asmenis, tiek pavieniai asmenys. Norintieji dalyvauti gali varžytis subūrę komandą arba pavieniui. Savarankiškai pasirenkama ir pasirūpinama transporto priemonėmis – automobiliais, dviračiais ar pėsčiomis.
 
Būtina išankstinė registracija iki 2009 metų gegužės 20 d.! Registruojantis nurodoma:
   1. Vardas ir pavardė (jei dalyvaujama kaip komanda, nurodoma visų komandos dalyvių vardai ir pavardės).
   2. Kontaktinis telefonas ir el.paštas
   3. Komandos pavadinimas (komandinio dalyvavimo atveju)
   4. Ar reikalinga nakvynė sodyboje ir kiek vietų
   Registruojamasi susisiekiant su Remigijumi Karpuška el. paštu: remigijus.karpuska@birdlife.lt. arba mob. tel. 8-674- 52272

   PROGRAMA
   Gegužės 22 d.(penktadienis), Lyduvėnai
   18.00 - 19.30 – Atvykimas, registracija (buvusi Lyduvėnų pagrindinė mokykla - pervažiavus tiltą per Dubysą iš karto kairėje pusėje didelis ilgas mūrinis pastatas. Prie kelio bus pastatytas informacinis ženklas)
   19.30 - 20.00 – 24 val. maratono "Dubysa 2009" atidarymas, taisyklių paaiškinimai, konsultacijos, informacinių paketų įteikimas, totalizatorius ir t.t.
   20.00 – Varžybų startas 
Gegužės 23 d. (šeštadienis), Kaulakiai
   20.00 – Finišas (Puidokų sodyba – ją rasite prie kelio Raseiniai – Baisogala, atkarpoje tarp Kaulakių miestelio ir Maironio tėviškės. Prie kelio bus informacinis ženklas)
   20.30 – Vakarienė, rezultatų suvedimas, pristatymas, nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimai.
   23.00 - Vakaronė, pirtis ir nakvynė. 
 
Kainos ir mokesčiai
Yra numatytas 10 lt už asmenį (nuo 14 m. amžiaus) registracijos mokestis. Nakvynė sodyboje 23/24 nakčiai – 30 lt asmeniui. Dalyviai turi patys apsimokėti kelionės į varžybų vietą ir atgal kelionės išlaidas, jei dalyvaus komanda su automobiliu - kuro maratono metu išlaidas ir pasirūpinti maistu, paukščių stebėjimo technika, apibūdintojais. Organizatoriai pateiks teritorijos žemėlapius, taip pat pasirūpins nemokama vakariene, alumi bei užkandžiais prie jo, bus užsakyta pirtis (norintieji eiti į pirtį, turėkite tam reikalingus daiktus).
 
 
Apgyvendinimas
Maratono naktį varžybų dalyviai savo nakvynės vieta ir sąlygomis pasirūpina savarankiškai. Paskutinę naktį (gegužės 23/24) visi dalyviai galės pernakvoti kaimo turizmo sodyboje. Norintieji prabangesnių sąlygų gali pasinaudoti Raseinių viešbučių paslaugomis.
 
 
 

   Varžybų taisyklės
   Varžybų metu visi dalyviai privalo griežtai laikytis ne tik kelių eismo taisyklių bet ir maratono taisyklių bei gamtosaugos reikalavimų, o taip pat  ir nerašytų paukščių stebėtojo etikos normų, privalo paisyti teises į privačią nuosavybę.
   Jaunesni nei 14 m. dalyviai būtinai turi būti komandoje su vyresniu nariu.
   Jiems patogiomis transporto priemonėmis  dalyviai pasirūpina patys. Organizatoriai neatsako už transporto priemonių gedimus ar kitus įvairius pažeidimus. Varžybose dalyvaujanti komanda gali naudotis keliomis transporto priemonėmis, tačiau visuomet turi būti kartu. Komandos nariai gali paukščių ieškoti pavieniui, bet tam, kad jį užregistruotų, turi matyti bent du komandos nariai, vyresni nei 14 m.
   Visus varžybų dalyvius identiškais maratono teritorijos žemėlapiais, varžyboms reikalingais dokumentais aprūpina organizatoriai.
   Maratono dalyviams leidžiama naudotis žiūronais ir teleskopais. Tačiau draudžiama naudoti technines paukščių viliojimo priemones (pavyzdžiui, paukščių balsų įrašų retransliavimo priemones), prijaukintus laukinius paukščius, paukščių muliažus. Sugautų, rastų negyvų, nelaisvėje laikomų paukščių stebėjimai neregistruojami. Registruojamos tik laisvėje pastebėtos visos laukinių paukščių rūšys.
   Varžybų teritorija – Dubysos regioninio parko teritorija, taip pat Blinstrubiškio miško biosferos poligonas bei Raseinių žuvininkystės tvenkiniai ties kaimo turizmo sodyba ,,Karpynė" (leidimai patekimui į tvenkinių teritoriją nereikalingi). Paukščiai negali būti fiksuojami už varžybų teritorijos ribų.
   Blinstrubiškio biosferos poligone (miške) važinėti galima tik miško keliais – kvartalinėmis linijomis ir keliais, pažymėtais eismą draudžiančiais ženklais perinčių retų paukščių saugumo dėlei draudžiama.
   Nakvynei sustoti (stovyklauti) galima tik tam skirtose stovyklavietėse bei poilsiavietėse Dubysos regioninio parko teritorijoje.
   Už taisyklių pažeidimus, dalyviams ir komandoms skiriami baudos taškai. Už grubius taisyklių pažeidimus dalyviai ar komandos gali būti diskvalifikuojamos. Varžybų taisyklių kontrolę atlieka paskirti teisėjai. Jie taip pat susumuoja varžybų rezultatus ir pagal juos skelbia nugalėtojus.
   Nugali tie dalyviai ar komanda, kurie per visą varžybų laiką pasiekia geriausią rezultatą – pamato daugiausiai paukščių rūšių ir gauna mažiausiai baudos taškų.


Reti stebėjimai

2021-06-13
Chlidonias niger
2021-06-13
Merops apiaster
2021-06-06
Acrocephalus dumetorum
2021-06-12
Milvus milvus
2021-06-08
Emberiza calandra
2021-06-13
Emberiza calandra
2021-06-13
Sylvia cantillans LOFK
2021-06-12
Iduna caligata LOFK
2021-06-10
Acrocephalus dumetorum
2021-06-10
Emberiza calandra