birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

BirdLife Europos padalinio sekretoriatas prašo paukščių nuotraukų

LOD neseniai gavo oficialų laišką nuo BirdLife sekretoriato, kuriame prašoma tam tikrų paukščių rūšių nuotraukų naujai leidžiamai knygai apie mineralinių medžiagų kasybos karjerų paukščius. Atskiru dokumentu pridedame pageidaujamų paukščių sąrašą. Knygos leidybą finansuoja pasaulinė kompanija HeidelbergCement, su kuria BirdLife pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl bendrų, paukščių apsaugai skirtų veiklų. Knyga turi būti išleista 2013 metais. Autoriams pageidaujant, už kiekvieną pasirinktą nuotrauką bus mokama iki 40 EUR. Laukiama išskirtinai įdomių nuotraukų, kurios bus naudojamos tik partnerystės tarp BirdLife ir HeidelbergCement tikslams. 

Nuotraukas iki balandžio pabaigos galima siųsti tiesiogiai BirdLife Europos sekretoriato darbuotojai Elodie el. adresu: Elodie.cantaloube@birdlife.org , ir ji informuos autorius, jei bus pasirinktos jų nuotraukos. Kitu atveju, galite nuotraukas siųsti LOD sekretoriatui jos bus persiųstos atsakingiems asmenims.

Kviečiame nelikti pasyviais ir pasiūlyti atrankai dėmesio vertų nuotraukų. 

Apie knygą:

Tai trečia HeildelbergCement knyga, kurioje aprašoma karjerų biologinė įvairovė. Pirmieji du tomai buvo skirti orchidiniams augalams ir žirgeliams. Tuo tarpu ši knyga skirta paukščiams, kur didelis dėmesys bus skirtas jų ekologijai. Joje bus nagrinėjama kiek įvairūs karjerai yra svarbūs paukščiams kaip poilsio vietos ar antrinės buveinės, kokios rūšys yra labiausiai susijusios su jais, kaip teritorijos gali būti saugomos eksploatuojamuose karjeruose. Dar daug klausimų, susijusių su paukščių biologija, buveinių tvarkymu ir atkūrimu bus aptarta leidžiamoje knygoje „Karjerų ir kasyklų paukščiai“. Leidinyje bus daug geros kokybės nuotraukų, detalių piešinių su juos lydinčia tekstine dalimi. Knyga skirta karjerų valdytojams, ornitologams ir plačiai visuomenei.

Kuoduotosios antys (Aythya fuligula) Kalvių karjere. Nuotraukos autorius: Vytautas Jusys

 

]]>

Reti stebėjimai

2021-11-27
Ciconia ciconia
2021-11-27
Melanitta nigra
2021-11-26
Grus grus
2021-11-26
Linaria flavirostris
2021-11-24
Grus grus
2021-11-24
Phylloscopus collybita
2021-11-23
Motacilla alba
2021-11-23
Grus grus
2021-11-23
Haematopus ostralegus
2021-11-21
Ciconia ciconia