birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Biebžoje vykusiame renginyje LOD pristatė ornitologinio turizmo galimybes Lietuvoje

Praėjusį savaitgalį, gruodžio 9-10 d. Lenkijoje, Biebžos nacionalinio parko lankytojų centre vyko vienas iš keturių tematinių renginių, skirtų  supažindinti visuomenę su Biebžos NP ir gretimų teritorijų vertybėmis. Pastarąjį savaitgalį organizuoto renginio tematika – paukščiai.

Šeštadienio rytą į renginį suvažiavo apie 150 dalyvių iš Augustavo ir Balstogės apylinkių, kurie pilnai užpildė visas konferecijų salėje buvusias vietas. Parko vadovui pasisveikinus su dalyviais ir pristačius renginį, buvo pakviesti pranešėjai pristatyti savo pasiruoštas temas.

LOD atstovas Marius Karlonas pranešimą pristatė pirmasis. Pranešimo tema – „Ornitologinis turizmas Lietuvoje ir Dzūkijos regione“ („Ornithological tourism in Lithuania and Dzūkija region“). Per 45 minutes buvo pristatyta Lietuvos gamtinė ir geografinė situacija, paukščių stebėjimo populiarumas Lietuvoje bei geriausi regionai paukščių stebėjimui. Ypatingas dėmesys skirtas Dzūkijos regionui, kuriame šiuo metu įgyvenfinamas bendras LOD, Dzūkijos NP ir Biebžos NP Interreg programos projektas, skirtas ornitologiniam turizmui plėtoti.

Kiti pranešėjai dalyvius supažindimo su šiomis temomis: dižiųjų kuolingų apsaugos projekto rezultatai, nacionalinio perinčių paukščio atlaso rezultatai Biebžos NP, archeologinių tyrinėjimų Biebžos slėnyje rezultatai, plėšriųjų žinduolių įtaka miško vištinių paukščių populiacijoms, žmonių sąntykis su gamta – hypokritika, o renginio pabaigoje vyko filmo „The swamps are good“  peržiūra su jo autoriumi.

Sekmadienį dalyviai dalyvavo ekskursijoje po Biebžos nacionalonį parką. 

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebžos slėnyje” Nr. LT-PL-1R-056, kuris finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

 

Nuotraukos

Reti stebėjimai

2024-03-29
Regulus ignicapilla
2024-03-29
Aquila chrysaetos
2024-03-28
Regulus ignicapilla
2024-03-28
Prunella modularis
2024-03-28
Sylvia atricapilla
2024-03-27
Branta bernicla
2024-03-27
Anser brachyrhynchus
2024-03-27
Sylvia atricapilla
2024-03-26
Aix galericulata
2024-03-26
Aegithalos caudatus europaeus