birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

21-asis paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2020"

21-asis paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2020“ vyks spalio 16-17 d. Nemuno deltoje ir Kuršių marių pakrantėse.

Paukščių stebėtojų ralis – tai nuo 2000 metų Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) organizuojamos tarptautinės varžybos, kurių metu dalyvių komandos tarpusavyje rungiasi, kuri per nustatytą laiką iš anksto numatytoje vietovėje pamatys daugiau paukščių rūšių, juos galima atpažinti ne tik pamačius, bet ir išgirdus balsą. Jau dvidešimt pirmą kartą organizuojamos daugiausiai dalyvių pritraukiančios paukščių stebėtojų varžybos Baltijos šalyse, kuriose dalyvavo daugiau nei 11 šalių atstovai. Kaip jau tapo įprasta, ralio maršrutas driekiasi po visą Nemuno žemupį, Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrantes – ten, kur susitelkia didžiausi migruojančių paukščių būriai – komandos paukščių ieško važinėdamos automobiliais. Nuo įprastų ralio varžybų jos skiriasi tuo, kad čia nėra tikslios trasos ir greičio ruožų, o laikas svarbus tik tiek, kad visi dalyviai laiku sugrįžtų į finišą. Vieną komandą sudaro tiek stebėtojų, kiek telpa į vieną automobilį, nors turi būti ne mažiau dviejų žmonių. Laimi tos komandos, kurios per varžyboms skirtą laiką aptiko daugiausiai paukščių rūšių. Sėkmę ir pergalę šiose varžybose lemia paukščių pažinimas, varžybų vietovės žinojimas, kruopštus planavimas, paukščių stebėjimo įgūdžiai ir, visgi, sėkmė.

21-asis paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2020“, vyks šių metų spalio 16-17 dienomis turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“ (Kintų žuvininkystės tvenkiniai), Kintuose (Šilutės r.). Pagrindinė varžybų diena - spalio 17 d.

Apklausos metu, daugumos LOD narių nuomone nutarta organizuoti renginį įprasta tvarka, pagal SAM rekomendacijas ribojant dalyvių skaičių (dalyvių maksimalus skaičius 80). Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos situaciją, šiais metais organizuojamas tik nacionalinis renginys.

Visiems renginio dalyviams būtina išankstinė registracija, kuri vykdoma iki š.m. spalio 5 d. Užpildžius registracijos anketą, prašome ją atsiųsti el. p. justina@birdlife.lt.

Registracijos mokestis. LOD nariams registracijos mokestis netaikomas. Ne draugijos nariams - 15 Eur asmeniui.  

Nakvynė: atsižvelgiant į šalyje susidariusią COVID-19 rizikos prevencijos situaciją, nakvyne renginio dalyviai turi pasirūpinti patys. Žemiau pateikiame sodybų ir viešbučių, kuriuose galite apsistoti, sąrašą:

Turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis”: https://www.kintai.lt/turizmas (kreipiantis būtina nurodyti, kad esate renginio dalyvis, jei norite apsistoti šiame turizmo komplekse, patariame nedelsiant rezervuoti kambarius)

„Mingės egzotika“ viešbutis: https://www.mingeskaimas.lt/kainosmėlynasi

Viešbutis/kempingas „Ventainė“: http://www.ventaine.lt/viesbutis/

Viešbutis „Šturmų švyturys“: http://sturmusvyturyshotel.lt/Viesbutis-319.html

„Šturmų sodyba“: http://www.sturmusodyba.lt/

Sodyba „Ėvė“: http://www.mingeseve.lt/

Sodybos „Mingės poilsis“: https://www.mingespoilsis.lt/sodybos/

„Adelės sodyba“: https://www.priejuros.lt/lt/apgyvendinimas/sodyba-su-pirtimi-venteje-adeles-sodyba-1964/

Viešbutis „Gilija“ (Šilutė): http://www.silutesgilija.lt/viesbutis/

Viešbutis „Deims“ (Šilutė): https://www.deims.lt/

Svečių namai „Liepa“ (Šilutė): http://www.liepainn.lt/kambariai

Svečių namai ,,Villa Verdainė'' (Šilutė): https://www.villaverdaine.com/home-lt

 

SVARBU:

  • Privaloma kiekvieno renginio dalyvio išankstinė el. registracija užpildant registracijos anketą, pateikiant vardą, pavardę, kontaktinius duomenis (tel. nr., el. p., gyv. adresas), šie duomenys renkami ir tvarkomi tik COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais.
  • Renginio registracijos dieną ir pagrindinę varžybų dieną visiems renginio dalyviams bus vykdomas privalomas temperatūros matavimas. Varžybų dieną neatvykusieji į numatytąją vietą temperatūros matavimui, varžybose ir kitose renginio programos dalyse dalyvauti negalės.
  • Renginio dalyviai viso renginio metu uždarose erdvėse privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną. Viso renginio metu turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 m. atstumo tarp renginio dalyvių, išskyrus sutuoktinius, artimus giminaičius ir pan.
  • Viso renginio metu automobiliuose, važiuojant ne šeimos nariams, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
  • Privaloma laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  • Renginyje gali dalyvauti tik tie dalyviai, kuriems nėra privaloma izoliacija.
  • Pasireiškus kvėpavimo takų ligų požymiams (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) nevykti į renginį ir apie tai informuoti organizatorius tel. nr. 8 679 09706, o atvykusieji, kuriems pasireiškia minėti simptomai nebus įleidžiami.
  • Jei dalyviui simptomai pasireiškia renginio metu, jis nedelsiant turi palikti renginio vietą ir skambinti Karštąja koronaviruso linija 1808.
  • Pasikeitus SAM rekomendacijoms dėl masinių renginių organizavimo, renginys gali būti atšauktas.

https://sam.lrv.lt/koronavirusas

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files

 

RENGINIO PROGRAMA

REGISTRACIJOS ANKETA

 


Reti stebėjimai

2021-11-27
Ciconia ciconia
2021-11-27
Melanitta nigra
2021-11-26
Grus grus
2021-11-26
Linaria flavirostris
2021-11-24
Grus grus
2021-11-24
Phylloscopus collybita
2021-11-23
Motacilla alba
2021-11-23
Grus grus
2021-11-23
Haematopus ostralegus
2021-11-21
Ciconia ciconia